Saç Sorunları Nelerdir?

Sıklıkla karşılaşılan saç sorunları nelerdir? Saç dökülmesi neden olur ve nasıl önlenir? Aradığınız tüm çözümler blog yazımızda!

Birçok insan saç tipine göre saç sorunları ile uğraşmaktadır. Elbetteki saç sorunları doğru şampuan ve bakım ürünleri ile çözüme ulaşabilir. Bunun için saç tipinin iyi bir şekilde belirlenmesi gerekir. Yağlı, kuru, kepekli, dökülen vb. birçok saç tipi vardır. Saç dökülmesi ve diğer saç sorunları için kullanılan şampuanların doğal içerikli ürünler olması gerekmektedir.

Yoğun saç dökülmesi için kullanılan özel formüllü ürünlerin, saç dökülmelerinin önüne geçtiği kanıtlanmıştır. Ancak bu yeterli olmamaktadır. Doğal yağlar ve evde bakım kürleri de saç dökülmesi problemi ile baş etmekte etkilidir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saçlarda oluşan sorunların başlıca nedenleri arasında yetersiz beslenme ve stres yer almaktadır. Çevresel faktörler de saçların olumsuz etkilenmesine neden olur. Yanlış saç şampuanı ve bakım ürünlerinin kullanımı saç dökülmesi ve saç sorunlarının sebepleri arasındadır.

Saç dökülmesi neden olur sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak kişiye göre nedenler belirlenerek önlem alınabilir. Saç dökülmesi nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir; 

  • Stres ve çevresel faktörler
  • Saç boyası ve boya ürünleri
  • Yanlış ve yetersiz beslenme
  • Protein ve vitamin eksikliği
  • Saç tarama yöntemlerinin yanlışlığı

Saç dökülmesinin tedavisi noktasında karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Peki saç dökülmesi nasıl önlenir? İşte detaylar!

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saçlardaki sorunların giderilmesinde önemli olan sorunların belirlenmesidir. Sorunların belirlenmesinin ardından, saç dökülmeleri de rahatlıkla önlenir. Genetik olarak yada strese bağlı saç dökülmeleri için çözüm elbetteki farklı olmaktadır. Saç dökülmesi nasıl önlenir sorusuna, cevap olarak “uygun şampuan kullanımı” ile verilebilir.

Saç sorunları birçok kişi için kötü durumlar yaratmaktadır. Özellikle dökülmelerin; yastıkta, banyoda ve yerlerde görülmesi can sıkıcı olmaktadır. Saç dökülmesi nedenleri araştırılarak, saç dökülmelerinin önüne geçilir. Saç dökülmesine karşı iyi gelen yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • Dökülme karşıtı şampuan kullanımı,
  • Protein ve vitamin ağırlıklı beslenmek,
  • Doğal saç ürünlerinin kullanımı,
  • Özel yağlar ve karışımlar ile kür yapmak,
  • Saç bakımı için keratin içerikli ürünler kullanmak

Bütün saç sorunları için etkili olacaktır. Bioblas saç sorunları konusunda etkili ürünleri kullanıcılarla buluşturmaktadır.

 

 

 

 

 

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı Önerileri

Düz ve inceden hacimli ve kıvırcık saçlara kadar her kadının saçı kendine göre farklı ve güzeldir. Saç tiplerine göre saç bakım önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!


Siyah Sarımsağın Saça Faydaları

Siyah sarımsağın saça faydaları ve siyah sarımsak hakkında tüm detaylar blog yazımızda!


Yoğun Saç Dökülmesi Nedir?

Yoğun saç dökülmesi nedir? Yoğun saç dökülmesi ile karşılaşanlar için harika bir çözüm!


Biotin Nedir? Saç Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Biotin'in saç sağlığına etkileri nelerdir? Biotin ile ilgili tüm detaylar yazımızda!

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Her saç tipinin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Yağlı saç bakımı ise hem saçların yağlanmasını engellemek ve sonrasında saçları sağlıklı bir halde tutmak için iki ayrı bölümden oluşur.

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollardan besin kaynakları ile elde edebileceğiniz ışıltılı saçlara, Bioblas'ın saç bakım ürünleri ile de hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Parlak saçlar için ne yapmalı diye düşünmeden tavsiyelerimize göz atın.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Isırgan Otu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Doğal yağlar, çoğu kişinin saç bakım rutininde yer almaktadır. Saçlara ekstra canlılık ve parlaklık katan, saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan doğal yağlardan biriside ısırgan otu yağıdır. Saça faydaları saymakla bitmeyen ısırgan otu yağını ve faydalarını birlikte inceleyelim.

Ginseng Saç Sağlığını Nasıl Etkiler?

Çin, Kore ve Hindistan’da şifa için yıllarca kullanılan bitkilerin kralı, cennet kökü ve dünya harikası olarak adlandırılan bitki ginseng’tir. Tam adı panax ginseng olan bitki, vücudumuz için çok faydalı bir bitkidir. Bitkinin kökleri tıbbi amaçlarla sıkça kullanılmaktadır.

Boyalı Saçlar için Şampuan Önerileri

Saç boyası içindeki kimyasallar nedeniyle saçlar için çok yıpratıcıdır. Çoğunlukla oryal denilen ve saça ağır hasar veren madde ile saç rengi açılır ve bu saçlar için oldukça zararlı ve yıpratıcı bir maddedir. Boyaya maruz kalıp kırılan, yıpranan ve yanan saçlar için onarıcı bakım yaptırılmalıdır. Şampuan seçerken güçlendirici ve onarıcı etkili özel bakım şampuanları tercih edilmeli.

Saça İyi Gelen 7 Bitki

Saçlar çabuk yıpranır ve bu nedenle sağlıklı görünmesi adına iyi bakılması gerekir. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesi için doğal yollara başvurmak mantıklıdır. Peki, saça iyi gelen bitkiler hangileridir? Birlikte inceleyelim.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Şampuanın saç tipine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Kuru, yağlı, normal ve karma saç tiplerine göre uygun olarak farklı ürünler üretilmektedir. Peki, hangi saç tipine hangi şampuan uygundur? Birlikte inceleyelim.

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. 

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.