Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Saça Doğal Bakım: Saça İyi Gelen Yağlar ve Özellikleri

Özellikle kırılmış ve yıpranmış saç için yağlar, tercih edilen ilk seçenekler arasındadır. Fakat bazı durumlarda yağlar ile uğraşmak çoğu insan için bir zulüm meselesi haline gelebiliyor. Tamamen bitkilerden elde edilmiş saç için bitkisel yağlar var ve bu yağlar sayesinde saçlara doğal ve güçlü bir bakım yapmak mümkündür. Genel olarak saçlardan gelen şikayetler kuru ve yıpranmış olmalarıdır. Saç kırıklarını onaran, saça doğal parlaklık veren, yıpranmış saçlar için yağlar, bütün bu sorunların temel çözümü olabilmektedir. Durum böyle olunca çoğu insanın aklında tek bir soru belirmektedir. Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

 • Jojoba Yağı

Saç derisini yumuşatan ve saç tellerini güçlendiren bu yağ, saç uzatma ve gürleştirme işlemi için tercih edilen bir yağ türüdür. Bu sebepten ötürü çeşitli şampuanların içerisinde de kullanımına başvurulmaktadır. 

 • Lavanta Yağı

Saçların uzamasında faydası olan lavanta yağı, saçları besleyerek dökülmesine ve kırık sorunu oluşmasına da önceden alınacak güzel bir tedbirdir. 

 • Badem Yağı

Saç bakımında kullanılan önemli yağlardan bir tanesidir. Saçları besleyerek, ihtiyacı olan E vitamini saça vererek saçları güçlendirir. 

 • Hindistan cevizi Yağı

Bu yağ hasarlı olan saçın onarımında faydalı olmasının yanı sıra kepek problemine de olan faydasıyla dikkatleri çeken bir yağdır. 

 • Fındık Yağı

Saçta kepek oluşumunu engellemesinin yanı sıra, saça parlaklık ve canlı bir görünüm verir. B1, B2, B6 ve E vitamini açısından da besleyici bir özelliği vardır. 

 • Menekşe Yağı

Kuru saçları nemlendiren, parlaklık ve canlı bir görünüm kazandıran bu yağ saç dökülmelerini de engeller. 

 • Biberiye yağı

İçerisinde bulunan kafeik ve rosmarinik asit sayesinde saça hem hacim kazandırır hem de saç derisini beslediği için kaşıntı ve kuruluğu yok eder. 

 • Argan yağı

Yıpranmış saçlar için son dönemde kullanılan trend yağlardan birisi olan argan yağı, yapısında bulunan B vitamini, E vitamini ve saçın onarılması için gerekli olan bütün yağlardan bolca içermektedir. 

 • Zeytinyağı

Zeytinyağı kullanımı saçın parlaklığı arttırırken, saçın kolay kırılmasını önleyen E vitamini ile saç sağlığı açısından oldukça yararlı bir yağdır. 

 • Avokado yağı

Avokado yağı, tekli doymamış yağlar ve E vitamini açısından zengindir. 

 • Keten yağı

Yapısındaki omega 3 yağlar, saçtaki hasarın onarılmasına, saçın güçlenmesine ve parlaklığın artmasına yardımcı olur.

Saça iyi gelen yağlar ve özelliklerini bu şekilde sıralayabiliriz. Bu şekilde bakıldığında saç için bitkisel yağlar kullanmak mantıklı gelebilir fakat bununla uğraşmak herkesin isteyeceği bir iş değildir. Bu durumlar içinse saç için bitkisel yağlar ve onların özlerinden üretilen Bioblas şampuanları gibi doğal içerikli saç bakım şampuanlarını da kullanarak saç bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Her saç tipinin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Yağlı saç bakımı ise hem saçların yağlanmasını engellemek ve sonrasında saçları sağlıklı bir halde tutmak için iki ayrı bölümden oluşur.

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...