BIOBLAS Saç Dökülmelerine Karşı BİTKİSEL İÇERİKLİ
Ürünler Geliştirir

Biota Laboratuarları Bioblas markası ile 10 yılı aşkın bir süredir, saç dökülmesine karşı ve saç güzelliğine yönelik, etkin, uzun vadeli çözümler sunmak adına bitkisel içerikli ürünler geliştirmektedir.

2008 yılında Türkiye'de satışa sunulan BIOBLAS saç dökülmesi pazarında birçok yeniliğe imza attı. Yenilikçi ürünleriyle sağlık ve güzelliği bir arada sunan Bioblas, doğanın sınırsız yararını sunduğu farklı bitkileri sentezleyerek en son teknolojiyi titizlikle bir araya getiriyor. Bioblas'ın saç dökülmesine karşı devrim yaratan nitelikteki ürünleri artık yeni geliştirilen Organic Oils serisi ile yüzde 100 bitkisel çözüm sunarken, günlük saç güzellik ihtiyaçlarınıda karşılamaktadır. Bioblas ürünlerini zincir mağazalar, indirim marketleri, yerel zinciler ve parfümeriler de olmak üzere Türkiye'de binlerde satış noktasında ulaşılabilir fiyatlar ile tüketicilere ulaşmaktadır.  

Global marka yaratma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Biota Laboratuvarları dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirdiği ihracatlarla dış pazarlarda da başarısını devam ettiriyor. Bugün Biota ürünleri Güney Amerika’dan Rusya’ya; Suudi Arabistan’dan Avusturalya’ya kadar dünyanın birçok bölgesinde toplam 42 ülkede satışa sunuluyor. Türkiye’de aldığı ödüllerin yanı sıra çeşitli ürünleriyle giriş yaptığı ülkelerde elde ettiği başarı ve ödüllerle de dikkat çeken Biota Laboratuvarları, AR-GE çalışmaları ve tüketici araştırmalarıyla her zaman daha iyi, daha farklı, daha yeniyi hedefliyor. Her kesimden tüketicinin farklı ihtiyaçlarına, farklı satış noktalarında çözüm götüren Biota, hem eczane kanalı markaları hem de market kanalı markaları ile tamamen bitkisel ve doğal çözüm sunarak sektörde liderliğini koruyor. Biota’nın eczane kanalı markaları Bioxcin, Bioder, ve Nutraxin Türkiye çapında 24.000’den fazla eczanede yer alırken market kanalı markaları Bioblas, Restorex, Biota59Elements hipermarketlerden, zincir mağazalara, parfümerilere kadar binlerce noktada satışa sunuluyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Dündar’dan;

Biota… Aslında sadece 10 yıllık bir öykü…Devrim yaratan markalarla Türkiye’de Pazar liderliğine ve dünyanın 40 ülkesine ihracata uzanan bir başarı öyküsü…Yıllar önce kurduğumuz bir hayal ile 2002 yılında başlayan yolculuk, bugün hem ülke hem de dünya çapında başarılara atılan imzalarla devam ediyor.

Yola çıkarken gücümüzü doğadan aldık. Bir mucizeyi anlamaya çalıştık; bu, 59 element mucizesiydi. İnsan vücudu, aynı zamanda toprakta da yer alan 59 elementten oluşuyordu. İşte bu nedenle Biota, insan ve tabiatın işbirliğinden doğacak güce inandı. Bilimi yanına aldı ve topraktan bitkilere geçen bu 59 elementi kullanarak insan sağlığı, güzelliği için çalıştı. Anadolu’nun zengin bitki örtüsünün yanı sıra Türk Bilim adamları ve dermatologlarına da güvendik. Mesleğini seven, insana ve doğaya saygı duyan ekibimizin gayretli çalışmalarıyla bitkilerden gelen sağlık ve güzelliği insanların hizmetine sunduk. Yıllardır sürdürdüğümüz AR-GE yatırımlarımız sonucu geliştirilen ürünlerimiz markalara göre bugün Türkiye’nin bütün eczanelerinde veya parfümerilerinde, marketlerinde yer alıyor. Hem Türkiye’de hem de dünyanın dört bir yanında giriş yaptığımız ülkelerde elde ettiğimiz başarı, tüketicinin memnuniyetini ve Biota’ ya olan güvenini gösteriyor. B’iota’nın hedefleri hep büyük oldu. Büyük hedeflere ulaşmanın yolu da çok çalışmaktan ve geleceğe güvenerek yeni yatırımlar yapmaktan geçiyor. Bu nedenle Biota artık çalışmalarını Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın ise 3. büyük farmasötik fabrikasında sürdürüyor. 35 bin metrekarelik kapalı alana kurulu yeni üretim tesislerinde Biota ailesinin yüzlerce ferdi insan sağlığı ve güzelliği için en iyiyi araştırıyor ve üretiyor; yine binlerce Biota’lı size bu ürünleri ulaştırmak için çalışıyor. Biota her zaman olduğu gibi bundan sonra da yeni hedefleriyle, %100 bitkisel çözümler sunan yeni ürünleriyle hep tüketicinin yanında olacak.