Bioblas’tan FAYDALI BİLGİLER

Mevsimsel Saç Dökülmesinin Nedenleri

Güzel, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu durum kişilere özgüven verir ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlar.

Saç Dökülmesine Sebep Olan Fiziksel Etkiler

Saç dökülmesi çok yaygın görülen bir durumdur. Saç dökülmesine sebep olan birçok etken vardır, bu nedenlerden bazıları stres gibi psikoloji kaynaklı olurken, bazıları da var olan diğer rahatsızlıklardan ve yanlış beslenmeden kaynaklanmaktadır.

Kuru ve Yıpranmış Saçlarınız İçin Saç Kremi Önerileri

Saçları çok fazla işlem görmüş kişiler saçlarının kurumasından ve canlılığını yitirmesinden yakınmaktadır. Saçların kuruyup yıpranmasında; saç yıkama alışkanlıkları, saçın karakteri ve kalitesiz ürün kullanımı gibi birçok farklı neden olabilir ancak doğru saç kremleri kullanarak saçları eski sağlığına kavuşturmak mümkündür.

Saç Gürleştirme İçin Sarımsak Mucizesi

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu saçlarının dökülmesinden ve seyrek olmasından şikayetçidir. Saç gürleştirmek için kullanılan saç bakım ürünlerinin yanı sıra son günlerde doğal yöntemler de son derece revaçtadır. 

Yağlı ve Dökülen Saçlar İçin Saç Bakım Rutini

Çabuk yağlanan ve dökülen saçlar hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemidir. Saçların yağlanmasının ve dökülmesinin birden fazla nedeni olabilir. Stres, hava koşulları, yanlış beslenme, genetik faktörler, kullanılan ilaçlar, yaş, cinsiyet gibi birçok faktör saçın dökülmesine ve yağlanmasına yol açar.

İnce ve Hacimsiz Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İnce telli saçlara sahip kadınların en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi de saçlarının gün içerisinde çabucak sönüp hacmini kaybetmesidir. İnce telli saçlar diğer saç tiplerine oranla daha hassas ve kırılgan oldukları için daha özenli bir bakım isterler. Isıl işlemler, güneş ışığı, deniz suyu, yanlış şampuan ve tarak kullanımı gibi birçok etkenler saçınızın hacimsiz ve cansız gözükmesine sebep olabilir.

Erkeklerde Yoğun Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

İki tür saç dökülmesi vardır. Bu türlerden birisi erkek tipi saç dökülmesidir erkek tipi saç dökülmesi kelliğin tepe noktasından başlamasıdır. Erkeklerde kellik genellikle genetik olarak görünse de bazı kişilerde çevresel ve ruhsal faktörler de yoğun saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

Mevsimsel Saç Dökülmesi Hangi Aylarda Olur?

Mevsim geçişleri, özellikle yaz sonunda başlayıp bir buçuk ay kadar devam eder. Saç dökülmesi, ilk kez karşılaşanları paniklettiği gibi, her yıl meydana geliyor olması sebebiyle de can sıkıcı bir durumdur.

Sonbaharda Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saçların, kadınlar için ayrı bir önemi ve değeri vardır. Saçlar, kişilerin görünüşlerinin anında değiştirerek daha havalı ve şık görünmelerine imkan tanır. Saçlar sadece kadınlar için değil erkekler içinde oldukça önemlidir.

Saç Serumu Nedir?

Saçlara bakım yapmak amacıyla kullanılan saç serumu nedir? Saçlara etkisi nedir? Detaylı bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Yoğun Saç Dökülmesiyle Nasıl Başa Çıkılır?

Hepimizin hayatının bir döneminde karşılaştığı yoğun saç dökülmesi probleminin kaynağını makalemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Erkek Tipi Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülme türlerinden biri olan "Erkek tipi saç dökülmesi" için "Erkek Tipi Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?" yazımızı okuyabilirsiniz.

Gerçek Bitkisel Şampuan Nasıl Anlaşılır?

Raflarda "Bitkisel Şampuan" adı altında satılan çoğu ürünün içeriklerinden emin olamıyoruz. Peki, gerçek bitkisel şampuan nasıl anlaşılır? cevabı yazımızda!

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Her saç tipi için kullanılması gereken ayrı şampuan çeşitleri vardır. Peki kuru saçlar için şampuan seçimi nasıl yapılır? Detayı bilgi için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Beş Adımda Sıvı Saç Kremini Doğru Uygulama Yöntemi

Sıvı saç kremini doğru bir şekilde kullanmak saçınıza olan etkisini daha da arttırır. 5 adımda sıvı saç kremini doğru uygulama yöntemini öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Deniz, Havuz Suları ve Güneşin Saça Zararları

Yaz mevsimi insanların zamanlarının çoğunu dışarıda açık havada geçirdikleri bir dönemdir. Özellikle bir tatil beldesi bulunuyorsanız deniz, havuz ve güneş kaçınılmaz olarak gününüzün büyük kısmını kapsayacaktır. Peki bu dış ortamda uzun saatler geçirmek saçlar üzerinde nasıl bir etkiye sahiptir?

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel İçerikli Çözümler

Saç dökülmesine karşı alınacak önlemlerin en masum ve doğal yolu olan bitkisel içerikli çözümleri öğrenmek için blog yazımıza davetlisiniz.

Gerçek Saç Dökülmesine Karşı Sarımsaklı Şampuan

Saç dökülmesine karşı en faydalı yöntemlerden biri sarımsaklı şampuan kullanımı hakkındaki detayları blog yazımızda bulabilirsiniz.

Doğum Sonrası Yoğun Saç Dökülmesi - Hamilelik Sonrası Yoğun Saç Dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi neden olur? Hamilelik ve doğum sonrası saç dökülmesi normal midir? Aradığınız cevaplar blog yazımızda!

Saç Sorunları Nelerdir?

Sıklıkla karşılaşılan saç sorunları nelerdir? Saç dökülmesi neden olur ve nasıl önlenir? Aradığınız tüm çözümler blog yazımızda!

Sarımsak Saçlarınıza İyi Gelecek

Saç dökülmesine karşı etkili doğal çözüm arayanlar için kokusuz sarımsak şampuanı faydaları ve daha fazlası blog yazımızda!

Yoğun Saç Dökülmesine Etkili Şampuan Çözümleri

Yoğun saç dökülmesi nasıl önlenir? Dökülme karşıtı şampuan önerisi ile yoğun saç dökülmesi sorununa çözüm!

Yağlı Saç Derisinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yağlı saç derisi neden oluşur, saçlarda yağlanmaya karşı bakım nasıl yapılır? Yağlı saçlar için bakım şampuanı blog yazımızda!

Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç sorunları arasında yoğun olarak görülen saç dökülmesi neden olur, nasıl önlenir? Saç sorunlarına çözüm blog yazımızda!

Saç Dökülmesini Önleyen Şampuan

Saç dökülmesi nedenleri nelerdir, saç dökülmesine ne iyi gelir? Saç dökülmesini önleyen şampuan blog yazımızda!

Saç Dökülmesine Karşı Argan Yağı Etkisi

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm nedir? Bitkisel içerikli argan yağı şampuanı ve faydaları blog yazımızda!

Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan

Saç dökülmesi nedenleri nelerdir, saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesine ne iyi gelir? Aradığınız tüm cevaplar blog yazımızda!

Procyanidin

Yağlı ve kepekli saçlar için etkili Procyanidin şampuan nedir? Saç dökülmesine karşı Procyanidin içerikli şampuanın faydaları blog yazımızda!

Koparak Dökülme Problemi

Saç dökülmesi ve koparak dökülme problemine karşı kullanılabilecek dökülme karşıtı ürünler nelerdir? Detaylar blog yazımızda!

Koparak Dökülen Saçlar İçin Şampuan Kullanımı

Koparak dökülen saçlar için şampuan ve saç serumu neden kullanılmalıdır? Tüm cevapları blog yazımızda bulabilirsiniz!

En Etkili Şampuan Çeşitleri ile Sağlıklı Saçlar

Saç problemlerine göre şampuan çeşitleri nelerdir? Saç tipine göre ve saç dökülmesine karşı etkili şampuanlar blog yazımızda!

Boyalı Saçlar İçin Bakım Şampuanları

Boyalı saçlara bakım nasıl yapılır, boyalı saçlar için şampuan önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!

Bitkisel Şampuan

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm arayanlar için bitkisel şampuan faydaları nelerdir? Detaylar blog yazımızda!

Bitkisel Serum

Saç dökülmesine karşı etkili bitkisel saç serumu, içeriği ve faydaları blog yazımızda!

Saçların yapısı ve 40 yaşından sonra kadınlarda saç dökülmesi problemi

Saçların yapısı nasıldır? 40 yaşından sonra kadınlarda saç dökülmesi problemi nasıldır ve neden olur? Aradığınız cevaplar blog yazımızda!

Durulanmayan Saç Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan saç kremi nedir? Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır, farkı nedir blog yazımızda!


At Kuyruğu Bitkisi ile Saç Bakımı

At kuyruğu bitkisi faydaları ile saçların sağlıklı uzamasına ve gelişmesine katkıda bulunur. At kuyruğu otu ile saç bakımı blog yazımızda!


Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı Önerileri

Düz ve inceden hacimli ve kıvırcık saçlara kadar her kadının saçı kendine göre farklı ve güzeldir. Saç tiplerine göre saç bakım önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!


Mevsimsel Saç Dökülmesinde Çözüm Bioblas!

Pek çok insanda görülen mevsimsel saç dökülmesi, her yıl eylül ve ekim aylarında 1 ay kadar sürmektedir. Bu durumu kendilerinde ilk kez fark edenler panikleseler de durum aslında son derece doğal bir sürecin parçasıdır. Vücut ölü saçları uzaklaştırır, yazın yerine gelecek güzel saçlara yer açmak için.

Kepek Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Kepek neden olur? Birçok kişinin karşılaştığı ve cevabını merak ettiği bu soruna karşılık olarak kepek nasıl geçer, hemen görelim!

Siyah Sarımsağın Saça Faydaları

Siyah sarımsağın saça faydaları ve siyah sarımsak hakkında tüm detaylar blog yazımızda!


Yoğun Saç Dökülmesi Nedir?

Yoğun saç dökülmesi nedir? Yoğun saç dökülmesi ile karşılaşanlar için harika bir çözüm!


Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

Gebelik sonrası saç dökülmesi olur mu? Doğum sonrası saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler!

Biotin Nedir? Saç Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Biotin'in saç sağlığına etkileri nelerdir? Biotin ile ilgili tüm detaylar yazımızda!

Saçlarda Mevsimsel Uzama ve Dökülme Bilmecesi

Mevsimsel saç dökülmesi ve uzaması hakkında bilimsel açıklamalar için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Dökülen Saç Geri Çıkar Mı ?

Kaybettiğimiz saçlarımız bir daha çıkar mı?

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saç maskesi nedir ve doğru kullanımı nasıl olmalıdır? Adım adım uygulama tekniğini inceleyin.

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Saç Neden Yağlanır? Çabuk ve Fazla Yağlanmanın Sebepleri

Saçların hızlı yağlanmasının nedeni nedir? Yağlı saç bakımında dikkat etmeniz gereken püf noktalar!

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Her saç tipinin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Yağlı saç bakımı ise hem saçların yağlanmasını engellemek ve sonrasında saçları sağlıklı bir halde tutmak için iki ayrı bölümden oluşur.