Bioblas’tan FAYDALI BİLGİLER

Saçtaki Kepeğe En Hızlı 5 Çözüm!

Cilt, kendi kendini yenileyen bir organdır. Saç derisinde ise ölü deriler, sürekli olarak dökülür. Kepek, ölü derinin saç derisi yüzeyinde ve saçlarda pul pul görülmesi olarak tanımlanabilir.

Saç Bakımı Rutini Oluşturmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Güçlü, canlı, hacimli ve ışıltılı saçlara kavuşmanın tek yolu eksiksiz uygulanan ve düzenli aralıklarla yapılan saç bakım rutinlerinden geçer. Saç bakım rutinlerinde saç teli yapısına ve ihtiyaçlarına uygun saç kremi ve şampuanları kullanarak derinlemesine temizlenmiş ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Yoğun Saç Dökülmesi Neyin İşareti?

Sağlıklı saçlar ve bakımlı bir görünüm için kişinin kendini iyi hissetmesi oldukça önem taşır. Fakat beslenme alışkanlıkları, yanlış ürün kullanımı, stres ve çeşitli hastalıklar gibi birçok etken saç  dökülmelerine sebep olabilir. Yoğun miktarda dökülen saçlar, estetik görünümün yanında kişilerin psikolojisini de olumsuz yönde etkileyebilir.

Yoğun Saç Dökülmesi Neyin İşareti?

Sağlıklı saçlar ve bakımlı bir görünüm için kişinin kendini iyi hissetmesi oldukça önem taşır. Fakat beslenme alışkanlıkları, yanlış ürün kullanımı, stres ve çeşitli hastalıklar gibi birçok etken saç  dökülmelerine sebep olabilir. Yoğun miktarda dökülen saçlar, estetik görünümün yanında kişilerin psikolojisini de olumsuz yönde etkileyebilir.

Kepeğe Karşı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

En yaygın saç derisi sorunlarının başında gelen kepek problemi, kaşıntıyla bir araya geldiğinde kişiler için oldukça rahatsız edici bir sorun olarak kendisini gösteriyor. Üstesinden gelinemeyen kepek problemi, fiziksel bir problem yaratmakla birlikte kişilerin özgüvenini de etkileyebilecek sorunlara yol açabiliyor.

Saç Derinizdeki Kaşıntının Sebebi Kepek mi?

Saç derisinde yaşanan kaşıntının birden fazla sebebi olabilir. Özellikle kullanılan şampuan, sabun gibi kimyasal ürünlerin saç derisinden tamamen arındırılmaması ya da hijyene çok dikkat edilmemesi saç derisinde kaşıntılara sebep olabilir.

Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi Neden Olur?

Kadınlarda doğum sonrası ilk 2 – 6 ay arasında gözle görülür saç dökülmesi normal sayılabilir. Fakat bu durum, her kadın için aynı düzeyde değildir. Tüm kadınlar doğum sonrası saç dökülmesi problemi yaşamayabilir.

Kepek Oluşumu Tamamen Önlenebilir mi?

Kepeklenme, basit bir saç problemi olarak bilinse de kişileri ciddi anlamda etkileyen bir saç sorunudur. Kişisel bakımla ilgili olmasa da kepek, kişinin saçlarının kirli ya da bakımsız görünmesine sebep olabilir. Kaşıntıya sebep olduğu için, problemi yaşayan kişilerde rahatsızlık verir.

Kepeklenmeye Karşı Doğal Çözümler

Kepek, her insanda görülebilen yaygın bir cilt sorunu olarak karşımıza çıkar. Saç derisi, sürekli olarak kendini yenileyen bir sisteme sahiptir. Cildin altındaki sürekli kendini yenileyen hücreler, deri yüzeyine doğru ilerler ve ölü hücrelerin atılmasını sağlar.

Şampuan Değişimi Kepeğe Sebep Olur mu?

Kepek hem kadın hem de erkeklerde görülebilen ve çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilen bir saç derisi rahatsızlığıdır. Kafa derisinde oluşan pul pul döküntüler saç tellerine takılır veya omuzlara dökülerek hoş olmayan bir görüntü oluşturur.

Saç Bakım Kremi Nasıl Uygulanır, Ne İşe Yarar?

Güçlü, sağlıklı ve yumuşak saçlar için kullanılan birçok saç bakım ürünü vardır. Bu ürünlerden bir tanesi de saç bakım kremidir. Saç bakım kremleri farklı formlarda ve farklı kullanım şekillerinde karşımıza çıkabilmektedir.

Saç Dökülmesi Yaşayanların Şampuan Seçimi Nasıl Olmalı?

Saç Dökülmesi Yaşayanların Şampuan Seçimi Nasıl Olmalı?Saçlar dış görüntümüzü oluşturan önemli parçalardan bir tanesidir. Saç dökülmesi, saçların en yaygın problemi olarak görülebilir. Saç dökülmesi; beslenme, stres ve genetik olmak üzere çeşitli iç etkenlerden, yanlış ürün kullanımı ve mevsim değişiklikleri gibi dış etkenlerden meydana gelebilmektedir. 

Neden Tercihiniz Bitkisel Şampuandan Yana Olmalı?

Dış görünüşümüzün en belirgin unsurlarından biri olan saçlarımız, sağlıklı ve bakımlı bir görünüme sahip olabilmesi için düzenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Saç bakımının önemli öğelerinden bir tanesi de kullanılan şampuandır.

Stresten Dökülen Saçlar!

Saç dökülmesi, günümüzde yaygın bir şekilde görülen bir saç sorunudur. Birçok nedenden dolayı meydana gelebilen saç dökülmesinin spesifik nedeninin tespit edilmesi, dökülmeyi önlemek ve en etkili şekilde önlem almak adına çok önemlidir.

Canlı ve Dayanıklı Saçlar İçin Sarımsak Mucizesi ile Tanışın!

Güzel bir dış görünüşün en önemli elementlerinden biri olan saçların canlı, sağlıklı ve dayanıklı olması çok önemlidir. Sağlıklı saçlara sahip olmak için çeşitli saç bakım ürünleri kullanılsa da doğal yöntemler birçok kişi için vazgeçilmezdir.

Yoğun Saç Dökülmesini Mutlaka Önemseyin!

Saç dökülmesi, kişilerde çok yaygın bir şekilde ve birçok farklı sebepten dolayı görülebilen bir saç problemidir.  Saçların dökülme nedeninin tespit edilmesi, saç dökülmesine etkili çözümler bulabilmek için büyük öneme sahiptir.

Elektriklenen Saçlar İçin 5 Bakım Önerisi

Elektriklenen saçlar çok hoş görünmemekle birlikte kıyafetlerimize de takılarak gün konforumuzu olumsuz etkileyebilir. Gelin elektriklenen saçlara nasıl bakım yapabileceğimize birlikte bakalım!

Bitkisel Şampuan Saçlarınız İçin En Büyük İyilik!

Bitkisel şampuanlar gerek temiz içerikleri gerek saç sağlığınız için vaatleriyle saçlarınız için en büyük iyilik!

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar Efsane mi Gerçek mi?

Saç dökülmesine karşı üretilen şampuanların vaatleri gerçek mi? Bu şampuanlar gerçekten saç dökülmesini engelliyor mu? Detaylar içeriğimizde!

Yıpranmış Saçlar İçin Argan Yağı Mucizesi

Yıpranmış saçlarınız için argan yağı mucizelerini sizler için içeriğimizde derledik.