Bioblas’tan FAYDALI BİLGİLER

Erkekler İçin Dökülme Karşıtı Şampuan Farkı

Erkekler de kadınlar kadar güzel görünen saçlara sahip olmayı hayal eder. Parlak ve güçlü saçlara sahip olmanın başlıca yolu ise her iki taraf için de doğru saç bakım rutinlerini uygulamaktan geçer. Ancak erkek ve kadınların saç bakım rutinleri elbette birbirlerinden farklıdır. Çünkü farklı saç derisi ve saç tellerine sahiptirler. Bu nedenle de genellikle şampuan ve bakım ürünleri kadın ve erkek ürünler olmak üzere cinsiyetlere özgü tasarlanıyor.

Saç Kremini Doğru Uygulama Yöntemi

Hemen hemen birçok kişinin aşina olduğu ve kullandığı saç kremleri, daha bakımlı ve canlı saçlara sahip olmak için kullanılıyor. Günümüzde birçok farklı marka farklı çeşitlerde saç kremleri üretiyor. Bu kremler doğru kullanılmadığı durumlarda saçları beslemek yerine dökülmesine yol açabilir.

Kepek Nasıl Oluşur?

Saç derisini ve saçları yakından ilgilendiren kepek problemi, birçok kişide sıklıkla görülebilen bir sorundur. Dünya nüfusunun büyük bir bölümü kepek problemi yaşamaktadır. Beyaz ve gri renkte oluşan kepek, saç derisindeki ölü deri hücrelerinin bir araya gelmesiyle oluşur. Bu ölü deri hücreleri adeta topaklanır ve pulları oluşturur.