Bioblas’tan HABERLER

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Elle - Formsante - Elele editörlerinin önerisi BIOBLAS Prociyanidin

Saç dökülmeleri kadınlar için de önemli bir problem. Saç dökülmelerine karşı etkili bir çözüm sunan üzüm çekirdeği ekstreli Bioblas Procyanidin şampuan serisi ise bu problem karşısında aradığınız cevap olabilir.

Deniz ÜNALDI :  Saç dökülmesi herkes için can sıkıcı. Bu durum maalesef biz kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. Saç tellerimin çok düz olması, boya ve yaz boyu güneş ışınlarının etkisine maruz kalması sebebiyle saçlarım oldukça cansızlaştı, hacmini kaybetti ve dökülmeye başladı. Bu soruna doğal içeriğe sahip bir çözüm ararken Bioblas Procyanidin üzüm çekirdeği ekstreli şampuan serisi ile tanıştım. İlk kullanımdan sonra bile hacim ve canlılık kazanan saçlarımda, sonraki kullanımlarda dökülmenin de büyük oranda azaldığını gördüm. Saçlarımın nem kazanması, beslenmesi ve ışıl ışıl parlaması için kullandığım Bioblas argan yağı da saçımı ağırlaştırmadı ve sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oldu. Artık saç bakımı ritüelim Bioblas Procyanidin şampuan ve argan yağından ibaret....

Doğal Şampuan Arayanlara Yeni Organic Oils Şampuan ve Saç Bakım ürünleri

Doğal ve organik içerikler ile saç tipinize özel hassas, yağun bakım sağlayan, organik yağ içerikli serum katkılı yeni Bioblas Organic Oil serisi raflarda yerini aldı.

Organic yağ içerikli serum katkısı sayesinde, dış etkenlerin saçlar üzerindeki etkisini azaltır, saçları besleyerek saçın ömrünü uzatır. Saç dökülmesini engeller.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur:

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.

Phytosterol Nedir? Phytosterol Şampuanın Saça Faydaları

Phytosterol yani Fitosteroller (bitkisel steroller) kabuklu yemişler, meyveler, sebzeler ve tohumlarda bulunan, kolesterol yapısına benzer bitkisel bileşiklerdir. Beyaz renklidirler, hafif ve karakteristik kokuları vardır. Suda çözünmezler, alkollerde çözünürler. Fitosteroller, kolesterol oranını düşürmeye, düşük kolesterol kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca tıpta ve kozmetik ürünlerinde de kullanılır.

Saçta Sebum Üretimi Neden Artar ya da Azalır?

Saçta var olan sebum bazı zamanlarda artış gösterirken bazı zamanlarda azalmaya başlar. Peki, sebum nedir ve sebum üretimini etkileyen faktörler nelerdir? Birlikte inceleyelim. Sebum, yağ bezlerinden salgılanan, açık renkli ve mumsu bir maddedir. Sebum cildi nemlendirirken aynı zamanda dış etkenlere karşı korur ve ciltte yaşanabilecek su kayıplarını önler. Vücutta bulunan yağ bezleri tarafından üretilen sebum; %57 trigliseritler ve yağ asitleri, %26 mum esterleri, %12 skualen ve %5 kolestrolden oluşur.

Tiroid Hastaları Saç Dökülmesi Karşısında Ne Yapmalı?

Metabolizmadan sorumlu olan tiroid bezleri, zamanda enerji üretimine yardımcı olan bezlerden biridir. Bazı zamanlarda tiroid bezlerinin yavaş çalışmasıyla birlikte “hipotiroidizm” adı verilen durum ortaya çıkar. Düşük tiroid olarak bilinen bu durumun sonuçlarından biri de saç tellerinin güçsüzleşmesi ve devamında dökülmesidir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. 

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bakım hakkında merak ettikleriniz için saç bakımı nasıl olmalı sorusunu sorabilirsiniz. Aşağıda verilen cevaplara göre hareket edebilirsiniz.

Duş Öncesi Saç Bakımı Nasıl Olur?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. Sağlığınız için ise saç derinizin iyi şekilde temizlenmesi ile büyük ölçüde temizli sağlanır. Bunun dışında saç derinize yapmış olduğunuz bakım ile temizliğin beraberinde saçta parlaklık da sağlanır.

Duş öncesi bakım ürünleri;

Hangi bakım ürününü kullanacağım diye düşünmeyin. Tek dikkat etmeniz gereken, sizin saç tipinize uygun olan bir ürün kullanmaktır. Bu durumda saçlarınızın zarar görmeden, çok daha hızlı şekilde güçlü ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Duş öncesi bakım nasıl yapılır;

Kullanılan ürünler, belli bir süre bekletilmesinin ardından ılık bir suyla temizlenebileceği şekilde saça yedirilmelidir. Saç diplerinize masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın beslenerek güçlenmesi mümkün olacaktır.

Duş Sırasında Saç Bakımı Nasıl Olur?

Saç sorunları çözümleri için sunulmuş olan öneriler arasında, duş sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar da yer alıyor. Kişi saçlarını yıkarken de en az saç bakımı yaparken olduğu kadar hassas davranmaya dikkat etmelidir. Duş sırasında yapacağınız bakım için dikkat etmeniz gereken, çok sıcak su kullanmamak ve saçların yumuşak şekilde yıkanmasını sağlamaktır.

Su Sıcaklığı;

Mümkün olduğunca ılık bir suyla saçlarınızı yıkamaya dikkat etmelisiniz. Elinize ılık gelen bir su ile saçlarınızın durulmasını yapmalısınız.

Durulama;

Saçlarınızı iyi durulmamak da saç sorunlarına yol açar. Bunun için mutlaka saçlarınızın durulmasının en iyi şekilde yapılması gerekir. Özellikle kulak arkaları ve enselerin en iyi şekilde şampuan ve sabundan arınması gerekecektir.

Yukarıda verilen bilgiler, duş sırasında saç bakımı nasıl olmalı sorusunun yanıtlanmasını sağlamıştır. Dilerseniz bakım için verilmiş olan bu önerileri dikkate alabilirsiniz. Bakım ve saç temizliği için profesyonel şekilde hareket ederek saçlarınızın bakımlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Duş Sonrasında Saç Bakımı Nasıl Olur?

Duştan çıktıktan sonra, saçınızın kurutulması ve gerekli bakım ürünleri ile bakımın yapılması gerekecek. Bunun için Bioblas ürünlerini kullanabilirsiniz. Gerek bakım yağı ile saçların kuvvetlenmesi gerekse parlak ve güçlü gözükmesi bu şekilde memnun olacaktır. Saç bakımı hakkında sunulmuş olan duş sonrası önerileri, saçlarınızın tülermesinin de büyük ölçüde önüne geçilecektir.

  • Bakım yağlarının kullanılması
  • Saç spreylerinin kullanılması
  • Şekillendirici kremlerin kullanılması gibi ürünler mevcut.

Saç bakımının yapılması için duş sonrasında kullanabileceğiniz çok sayıda ürün yer alıyor. Aynı şekilde saç tipinize uygun olan duş sonrası bakım ürünlerini kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bunu en iyi şekilde yapmanız halinde, saçlarınızın kısa süre içinde bakımlı olduğunu göreceksiniz.

Yapacağınız saç bakımı için hem duş öncesi, hem duş sonrası hem de duş sırasında bakımlar sunulmuştur. En iyi saç bakım ürünleri arasından saç tipinize uygun olanını seçerek, direkt olarak bakımın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu ürünlerin kullanımı ile saçlarınızın parlak ve canlı gözükmesi kolaydır.

 

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Saç Uzmanı Kime Denir?

Saçlarınızın bakımı ve saç sağlığınızın teşhisi için saç uzmanı ile görüşebilirsiniz. Aşağıda uzmanlık alanı ile ilgili detaylı bilgi sunulmuştur.Uzman adı altında anılan saç uzmanı, saçlarınızın sağlığının teşhis edilmesi ve yaşanan bir sorun varsa anında çözüm üretilmesi için çalışmaktadır. Güzellik merkezlerine gittiğinizde, saç bakım uzmanlarının bu kapsamda size yardımcı olacağını göreceksiniz. Saç derisi, saç ucu ve kökü konusunda uzman olan bu kişiler, saçlarınızın yapısına bakarak yaşadığınız bir problem varsa çözümü için gereğinin yapılmasını sağlayacaktır.