Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Her saç tipinin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Yağlı saç bakımı ise hem saçların yağlanmasını engellemek ve sonrasında saçları sağlıklı bir halde tutmak için iki ayrı bölümden oluşur.

Saçlarımız hepimiz için vücudumuzun en önemli parçalarındandır. Hepimiz kendi tarzımıza ve zevkimize göre saçlarımızı kestirir, boyar ve onlara şekil veririz. Fakat saçlarımızla sürekli oynadığımız zaman saçın çabuk yağlanması gibi sorunlarla baş başa kalırız. Yağlı saçlar herkesin en nefret ettiği ve sırf bu yüzden buluşmalara bile gitmediği bir durumdur. Piyasada pek çok yağlanma karşıtı şampuan vardır fakat bu şampuanlar bile saçın çabuk yağlanması için bir sebep olabiliyor. Şampuanların bile saçları yağlandırdığı bu dönemde doğru saç bakımı nasıl olur, nasıl yapılır gibi konular insanların aklında büyük bir soru işareti bırakıyor tabii. İşte sizlere saçlar hakkında birkaç ufak bilgi…

Saçlar Neden Yağlanır?

Saç derimizin altında bulunan yağ bezleri her gün belirli miktarda sebum adlı bir yağ üretir. Aynı zamanda saçın daha parlak görünmesine de yardımcı olur. İşte saçımızın yağlandığı zaman normal halinden kat kat daha parlak görünmesinin sebebi tam olarak bu. Tabii saç ve saç derisi problemleri farklı sebeplerden dolayı da kaynaklanabilir. Ergenlik dönemi, regl dönemi öncesi, hamilelik gibi hormonların değiştiği dönemler, saçlarda yağlanma sorunuyla daha sık karşılaşırız. Saçın çabuk yağlanması erkeklerde daha sık görülen bir konudur. Gün içerisinde yapılan aktivitelerin ağırlığı ve testosteron hormonu da bu yağlanma oranını arttıran bir etkendir. Fakat saçların sık yıkanması saç derisine göre yararlı ya da zararlı olabilir. Yağlı saçlara özel şampuan kullanılarak yıkanan, kısa ve boyasız saçların sık yıkanmasında bir sakınca olmazken, saç yapısı kuru, saçı boyalı ve kıvırcık yapıya sahip insanların daha az sıklıkta yıkaması önerilir. Bu yüzden ortalama bir yıkama sıklığı belirlenerek Bioblas gibi yağlı saçlara özel üretilen şampuanları kullanmak saçlarımızı daha sağlıklı kılacaktır. 

Yağlı saçlar için bakım önerileri

Günlük olarak kullanmaya yönelik, saçı kurutmayan, yumuşak dokuya sahip yağlanma karşıtı şampuan ve saç bakımı ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yağlanma karşıtı şampuanlarda atkestanesi özü, papatya, biberiye, aloe vera, limon, portakal özü içerikleri tercih edilebilecek şampuan türlerindendir. Yağlı saçlar için size dikkat etmeniz gereken birkaç detayı şu şekilde sıralayabiliriz;

 

  • Saçınızı, masaj yaparak yıkayın,
  • Duş alırken aşırı sıcak su kullanımından kaçının,
  • Saçınızı sık taramaktan kaçının,
  • Kurutma esnasında sıcak ısı yerine daha ılık ısıyla havayla kurutulmalıdır.YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...