Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı Önerileri

Düz ve inceden hacimli ve kıvırcık saçlara kadar her kadının saçı kendine göre farklı ve güzeldir. Saç tiplerine göre saç bakım önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!


Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı Önerileri

Düz ve inceden hacimli ve kıvırcık saçlara kadar her kadının saçı kendine göre farklı ve güzeldir. Bu sebeple saç bakımı pek çok kadın ve erkeğin oldukça önem verdiği bir süreçtir. Saçınızı şekillendirme şekliniz bir tercih meselesidir ancak muhtemelen saçınızın bazı sınırları olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Belki de kolayca kıvrılma eğilimindedir veya kıvrılmak istemez. Bunlar kontrol edemeyeceğiniz niteliklerdir ancak bunların etrafında nasıl çalışılacağını öğrenebilirsiniz. Saç tipine göre bakım önerilerini öğrenerek saç bakımınızı kişiselleştirmeniz mümkündür.

Saç tipinizi ve ona nasıl bakacağınızı bilmek, sağlıklı ve güzel saçların anahtarıdır. İnce, kalın, uzun, kısa, mat, parlak, kıvırcık, ince bukleli veya düz saçlarınız saygıyı hak eder. Saçınızın kıvrılma şeklini, gözenekliliğini, yoğunluğunu ve şekillendirme ihtiyaçlarını öğrenin çünkü sağlıklı kişisel bakım saçınızı da içerir. Şimdi, saç tiplerine göre saç bakımı önerilerinden bahsedelim.

Saç Tipiniz Nedir?

Farklı saç türlerini düşündüğünüzde muhtemelen kıvırcık veya düz gibi basit terimlerle düşünüyorsunuz. Farkında olmayabileceğiniz şey, aslında her biri çok özel bir tanıma uyan bir düzine farklı saç tipi alt kategorisi olduğudur. Saç tipinizi bilmek saç tipinizi doğru bir şekilde korumanın anahtarıdır. Bu kadar fazla seçenek varken saç tipine göre bakım önerilerini öğrenmek önemlidir.

Saç tipiniz esas olarak saçınızın kıvrılma şekline bağlıdır. Saçınızdaki kıvrılma miktarı saç kökünüz tarafından belirlenir. Kıvrılma modelinizi ısı veya kimyasallarla değiştirebilirsiniz ve kıvrılma modeliniz aldığınız hormonlar veya ilaçlarla bir şekilde değişebilir, ancak temel kıvrılma modeliniz DNA'nızdadır.

Saç Tipine Göre Bakım Önerileri

Saçınızın bakımı söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç farklı faktör vardır. Her şeyden önce hangi ürünleri kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Şampuan ve saç kremi basit görünebilir ancak sayısız farklı türü vardır. Bu sebeple şampuan, saç bakımının önemli bir aşamasıdır. Düz saçlar için en iyi şampuan kıvırcık saçlar için işe yaramayabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Saç yağı, saç maskeleri, ısı koruyucuları ve diğerleri gibi diğer ürünler de farklı saç tipleri için farklı çalışır.

Çeşitli saç tiplerine bakmanın bir diğer farkı, saçınızı kurutmak ve şekillendirmek için önerilen tekniklerdir.

Düz saç

Düz saçın bakımı, diğer saçlara göre değişkenlik gösterir. Bu saç tipine sahip birçok kadın, uzatmayı kolay bulur ve çoğu zaman bol miktarda doğal parlaklığa sahiptir. Sorun, düz saçların çok çabuk yağlı hale gelmesidir, bu nedenle daha sık yıkamanız ve aradaki günlerde kuru şampuan gibi ürünler kullanmanız gerekebilir.

Dalgalı saç

Dalgalı saçların temel sorunu, kıvrılma eğiliminde olmasıdır. Dalgalı saçlara özen göstermenin anahtarı, doğal kıvrılmanızı azaltmadan elektriklenmeyi kontrol etmektir. Öncelikli endişeleriniz, o dalgayı kaybetmeden nem ve hacim eklemektir. Dalgalı saç bakımının temeli, saçlarınızın özgürlüğüne izin vermenizden geçer.

Kıvırcık saç

Kimse elektriklenmeyi sevmez ama maalesef kıvırcık saçlarınız varsa savaşmanız gereken sürekli bir savaş var demektir. Kıvrımı kontrol etmenin anahtarı saçınızı nemli tutmaktır. Doğru şampuan ve saç kremi ile saçlarınızı nemlendirirken köpükler, kremler ve jöleler ile saç bakımınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Saçınız çok kıvırcıksa hangi ürünlerin işinize yarayıp yaramayacağı biraz karışık olabilir. Her şey saçınızın uzunluğuna ve dokusuna bağlıdır, bu nedenle doğru ürünleri veya saç stilini seçmek için yardıma ihtiyacınız olabilir.

Saç tipine göre bakım önerileri oldukça kolaydır, üstelik saçınızın sağlıklı kalmasına ve en iyi şekilde görünmesine yardımcı olur. Her saç tipi için farklı saç bakım ürünlerine sahip olan Bioblas, tam olarak ihtiyaç duyduğunuz bakımı size ulaştırır.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollardan besin kaynakları ile elde edebileceğiniz ışıltılı saçlara, Bioblas'ın saç bakım ürünleri ile de hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Parlak saçlar için ne yapmalı diye düşünmeden tavsiyelerimize göz atın.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Boyalı Saçlar için Şampuan Önerileri

Saç boyası içindeki kimyasallar nedeniyle saçlar için çok yıpratıcıdır. Çoğunlukla oryal denilen ve saça ağır hasar veren madde ile saç rengi açılır ve bu saçlar için oldukça zararlı ve yıpratıcı bir maddedir. Boyaya maruz kalıp kırılan, yıpranan ve yanan saçlar için onarıcı bakım yaptırılmalıdır. Şampuan seçerken güçlendirici ve onarıcı etkili özel bakım şampuanları tercih edilmeli.

Saça İyi Gelen 7 Bitki

Saçlar çabuk yıpranır ve bu nedenle sağlıklı görünmesi adına iyi bakılması gerekir. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesi için doğal yollara başvurmak mantıklıdır. Peki, saça iyi gelen bitkiler hangileridir? Birlikte inceleyelim.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Şampuanın saç tipine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Kuru, yağlı, normal ve karma saç tiplerine göre uygun olarak farklı ürünler üretilmektedir. Peki, hangi saç tipine hangi şampuan uygundur? Birlikte inceleyelim.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.