Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Argan yağının faydaları saça ve cilde o kadar fazla ki saymakla bitiremeyiz. Bu nadide ürün sadece Fas'ta yetişen argan ağacının meyvesinden elde ediliyor. Sıvı altın denen bu kıymetli yağ, pek çok vitamin ve yağ asitleri içeriyor. 

Argan Yağı Ne İşe Yarar?

Bu güçlü bitkisel mucize, cilt ve yüz bakımı, saç bakımı, el ayak bakımı, tırnak bakımı gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. İçerisindeki E vitamini ile sivilce ve siyah noktaların onarılmasında cilde yardımcı oluyor. Saçlarınıza pürüzsüzlük ve parlaklık katıyor. Özellikleri yaz ayları sonrasında kuruyan cildiniz ve yıpranan saçlarınız için hızlı bir onarım sağlıyor. 

Cildinizin ihtiyacı olan nemi başka bir üründen yardım almaksızın, argan yağı tek başına gideriyor. Sadece kuruluk sorunu yaşayan değil yağlanma sorunu yaşayan cildini dengeleyecek bir ürüne ihtiyacı olanların yardımına koşuyor. Yapılan araştırmalar sonucu yaşlanmayı yavaşlattığı kırışık önleyici bir etkisi olduğu da kanıtlanmış. Yağın yapısındaki antioksidan ve anti-enflamatuar bileşeni, deri dokusunu tedavi  ediyor. Hamilelik ya da hızlı kilo alıp verme sonucu oluşan çatlakların tedavisinde kullanılıyor.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Argan yağı, birkaç damlası ile mucizeler yaratan son derece etkili bir doğa harikası. Onun için kullanırken kullanım talimatlarını okumanız saçlarınız ve cildiniz için en iyi sonuca ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Aksi takdirde saçlarınız ağırlaşabilir. 

Cildiniz yağı emmekte zorlanacağı için yağlı hissi vücudunuzu ya da yüzünüzü rahatsız edebilir. Yağı kullanmadan önce elinize sıktığınız damlaları ellerinizde ısıtmak için ovmalısınız. Isıttığınız argan yağı daha çabuk emilecektir. Saçlarınıza uygulayacağınız yağdan önce saçlarınızın temiz ve nemli olduğundan emin olun. Tercihen duş sonrası kullanmak çok daha yararlı olacaktır. Az miktarda kullandığınız yağ saçlarınızın hacmini bozmadan kabarmayı kuru görüntüsünde kurtulmasını sağlar. Saç derinizdeki kurumayı önlemek için ise parmak uçlarınızla saç derinize yapacağınız dairesel hareketlerle masaj hareketi sorunlarınızı çözecektir. Eğer çabuk yağlanan saç tipine sahipseniz daha çok saç uçlarına ve çok az miktarda saç boylarına uygulanması yeterli olacaktır. 

Argan yağı saç uzatır mı sorusunun cevabını ise Bioblas Argan Yağı Şampuanı’nı kendiniz tecrübe ederek görün ve argan yağının faydalarına tanık olun.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...