Siyah Sarımsağın Saça Faydaları

Siyah sarımsağın saça faydaları ve siyah sarımsak hakkında tüm detaylar blog yazımızda!


Siyah Sarımsağın Saça Faydaları

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz siyah sarımsak, beyaz sarımsaktan farklı etkilere sahip. İnsanlık var olduğu günden beri, sebzeler sağlıklı yaşam için gereksinim duyduğumuz besinler arasında. Her sebzenin kendine ait değerleri ve faydaları bulunurken, bazıları çok daha spesifik durumlarda etkili olabiliyor. Bilimsel verilere göre Türkiye’de her 10 kişiden 7’si saç dökülmesi problemi yaşıyor. Durum böyleyken insanlar saç dökülmelerini durdurmasını umarak birçok yanlış yola başvuruyor.

Saçın sağlıklı gelişimi için önemli bir kaynak olduğu bilinen siyah sarımsak, keşfedildiği günden bu yana saç için çeşitli yöntemler dâhilinde kullanılıyor. Siyah sarımsağın saça faydaları olduğu bilinen bir gerçek. Önemli olan, içerisinde gerçekten siyah sarımsak özlerinin bulunduğu şampuanları bulabilmektir. Bioblas yıllardır sunduğu güven ve kalite ile Biota laboratuvarlarında geliştirilen siyah sarımsak şampuanı kullanıcılara sunuyor. Saçların güçlenmesinde ve kendini onarmasında etkin rol oynayan siyah sarımsak şampuanı faydaları ise şu şekilde sıralanabilir. Saçlarınızın canlanmasını ve direnç kazanmasını sağlar. Çeşitli dış etkenlere bağlı saç dökülmeleri veya saç hasarları konusunda da saç derisini ve saç köklerini güçlendirerek, dış etkenlere bağlı saç güçsüzleşmesini minimuma indirir. Saç köklerini güçlendirerek saçların dirençsizleşip dökülmesini önlemenin yanı sıra, yeni saç oluşumunun önünü açar. Özel teknikler ile şampuana eklenen siyah sarımsak, koku yapmaz. Saçlarınızı baştan uca onararak ısıya bağlı dirençsizleşmelerde saçlarınıza adeta bir bariyer kurar.

Genel anlamıyla siyah sarımsağın saça faydaları; saç dökülmesini azaltır, saç köklerini güçlendirerek yeni saç oluşumunun önünü açar, saçları dış etkenlere karşı dirençli hale getirir ve kepeğe karşı oldukça etkilidir. Her saç tipi farklılık gösterdiğinden, kendi saçlarınız için en doğru ürünü bulmanız saçlarınızın toparlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Saç dökülmesine karşı etkili olan diğer ürünler ve Bioblas Forte Saç Spreyi için göz atmanız, saç sağlığınızı kendi ihtiyaçlarına göre destekleyebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?

Isırgan Otu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Doğal yağlar, çoğu kişinin saç bakım rutininde yer almaktadır. Saçlara ekstra canlılık ve parlaklık katan, saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan doğal yağlardan biriside ısırgan otu yağıdır. Saça faydaları saymakla bitmeyen ısırgan otu yağını ve faydalarını birlikte inceleyelim.

Ginseng Saç Sağlığını Nasıl Etkiler?

Çin, Kore ve Hindistan’da şifa için yıllarca kullanılan bitkilerin kralı, cennet kökü ve dünya harikası olarak adlandırılan bitki ginseng’tir. Tam adı panax ginseng olan bitki, vücudumuz için çok faydalı bir bitkidir. Bitkinin kökleri tıbbi amaçlarla sıkça kullanılmaktadır.

Üzüm Çekirdeğinin Saça Faydaları Nelerdir?

Üzüm çekirdeği, saç bakımı konusunda keşfedilmemiş bir mucize. Saçlarının canlı ve sağlıklı olmasını isteyen fakat aynı zamanda kimyasala maruz kalmak istemeyen kişiler için üzüm çekirdeği ve üzüm çekirdeği özlü ürünler en ideali.

Saça İyi Gelen 7 Bitki

Saçlar çabuk yıpranır ve bu nedenle sağlıklı görünmesi adına iyi bakılması gerekir. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesi için doğal yollara başvurmak mantıklıdır. Peki, saça iyi gelen bitkiler hangileridir? Birlikte inceleyelim.

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur.