Saç Kremi Saçları Düzleştirir mi?

Saç Kremi Saçları Düzleştirir mi?

Saç kremi, son zamanlarda birçok kadının kullanmaya ihtiyaç duyduğu bir bakım ürünüdür. Birçok farklı etkenin saça verdiği hasar; saçlarda sertleşmelere, kurumalara ve dökülmelere sebep olabilir.

Saç kremi, son zamanlarda birçok kadının kullanmaya ihtiyaç duyduğu bir bakım ürünüdür. Birçok farklı etkenin saça verdiği hasar; saçlarda sertleşmelere, kurumalara ve dökülmelere sebep olabilir. Şampuanlama ardından kullanılan saç kremi, saçların kolay taranması ve yumuşaması gibi çeşitli yararlar sağlar. Ancak kimyasal içerikli ve doğru kullanılmayan saç kremleri, saçların ya da saç derisinin hasara uğramasına neden olabilir.

Saç Kreminin Saça Faydaları Nelerdir?

Saç kremleri, çeşitli içeriklerde üretilebilir. Yıkama esnasında, şampuan sonrasında kullanılan saç kremleri olduğu gibi yıkama sonrasında da kullanılabilen saç kremleri bulunur. Ancak saç kremi kullanımında atlanmaması gereken en önemli faktör, kremin saç diplerine uygulanmamasıdır. Bu uygulama, saç derisinde hasara sebep olabileceği gibi saç dökülmesine ve kepeklenmeye neden olabilir.

Saç kreminin faydaları ise oldukça fazladır. Saçı besler ve aynı zamanda yumuşak bir yapıda olmasını sağlar. Saç kremi kullanımı, düzenli olmalıdır. Düzenli kullanım sonrasında saç kreminin etkisi net bir şekilde görülebilir. Bununla birlikte saç dökülme oranınızda azalma görülebilir ve saçlar daha kolay taranabilir hale gelebilir.

Saç kremleri, saçları olumsuz etkileyen çevresel faktörlere karşı da saçı korur. Güneşe çıktığınızda zararlı UV ışınlarından, hava koşullarından ve yüksek ısıyla çalışan saç şekillendiricilerin olumsuz etkilerinden saçları koruyabilir.

Saç Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç bakım kremleri, yıkama esnasında ve şampuan sonrasında kullanılan bakım ürünleri olarak ikiye ayrılır. Saçta belirli bir süre bekletildikten sonra durulama gerekir. Durulanmayan saç bakım ürünleri, duş sonrasında uygulanabilen ve saçlarınıza gün boyu koruma desteği veren farklı ürünlerdir. Tüm bunların yanında, literatürde saç bakım kremlerinin saçları düzleştirdiğine dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Saçlarınızı taramakta, şekillendirmekte ve canlandırmakta güçlük çekiyorsanız, her iki saç bakım ürününden de faydalanabilirsiniz. Peki saç bakım kremi seçilirken nelere dikkat edilmelidir? Önem verilmesi gereken faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Saç ve saç derisi yapısına uygun doğal içerikli ürünlerin tercih edilmesi
  • Yıkama anında saçların tamamen kremden arındığına emin olmak
  • Bakım kreminin saçlara eşit miktarda dağıldığına emin olmak
  • Saç diplerine bakım kremini uygulamamak

 

 

Saç Bakım Kremi Nasıl Uygulanır, Ne İşe Yarar?

Güçlü, sağlıklı ve yumuşak saçlar için kullanılan birçok saç bakım ürünü vardır. Bu ürünlerden bir tanesi de saç bakım kremidir. Saç bakım kremleri farklı formlarda ve farklı kullanım şekillerinde karşımıza çıkabilmektedir.

Kuru ve Yıpranmış Saçlarınız İçin Saç Kremi Önerileri

Saçları çok fazla işlem görmüş kişiler saçlarının kurumasından ve canlılığını yitirmesinden yakınmaktadır. Saçların kuruyup yıpranmasında; saç yıkama alışkanlıkları, saçın karakteri ve kalitesiz ürün kullanımı gibi birçok farklı neden olabilir ancak doğru saç kremleri kullanarak saçları eski sağlığına kavuşturmak mümkündür.

Beş Adımda Sıvı Saç Kremini Doğru Uygulama Yöntemi

Sıvı saç kremini doğru bir şekilde kullanmak saçınıza olan etkisini daha da arttırır. 5 adımda sıvı saç kremini doğru uygulama yöntemini öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Durulanmayan Saç Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan saç kremi nedir? Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır, farkı nedir blog yazımızda!


Saç Kremi Neden Kullanılmalıdır?

Saç kremi bir saç bakım ürünüdür. Saçları nemlendirir, yumuşatır ve kolay taranmasını sağlar. Saç kremlerinin içerikleri genellikle besleyici yağlar ve saç bakım maddeleri yer alır. Durulanan saç kremleri ve durulanmayan saç kremleri olarak iki çeşidi vardır.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Saç Kremi Ne işe Yarar?

Saç kremi hem kadınların hem erkeklerin kullanabildiği, saçları hacimlendiren, yumuşatan, parlaklık katan, bakım yapan, saç uçlarını nemlendiren bir üründür. Genellikle karışan saçların kolay açılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Saç kremlerinin içeriğinde saçı besleyen maddeler ve besleyici yağlar kullanılmaktadır....  

Bioblas Argan Yağlı Saç Kremi Nasıl Uygulanmalıdır?

Kullandığınız şampuanlar; saçınızdaki kirleri temizlemekle birlikte saçınız için sağlıklı olan yağları da yok eder. Bu yüzden saçlarınız bazen yeterince beslenemez ve yıpranır, cansızlaşır. En sonunda dökülebilir bile. Bioblas Argan Yağlı Saç Kremi, içeriğindeki faydalı bileşenler ve argan yağı ile saçınıza muhteşem bir bakım yapmanıza olanak sağlar ve günlük hayatın saçınıza verdiği zararı onarır.