Saç Bakım Kremi Nasıl Uygulanır, Ne İşe Yarar?

Güçlü, sağlıklı ve yumuşak saçlar için kullanılan birçok saç bakım ürünü vardır. Bu ürünlerden bir tanesi de saç bakım kremidir. Saç bakım kremleri farklı formlarda ve farklı kullanım şekillerinde karşımıza çıkabilmektedir.

Güçlü, sağlıklı ve yumuşak saçlar için kullanılan birçok saç bakım ürünü vardır. Bu ürünlerden bir tanesi de saç bakım kremidir. Saç bakım kremleri farklı formlarda ve farklı kullanım şekillerinde karşımıza çıkabilmektedir. Bazı saç kremleri uygulandıktan sonra durulanır bazılarıysa durulanmadan uygulanmaktadır. Doğru kullanım ile saç kremleri saçın beslenmesine, onarılmasına ve güçlenmesine yardımcı olur. Saç bakım kremi kullandığınız halde saçlarınız canlı ve parlak görünmüyorsa kullandığınız üründe veya uygulama şeklinizde bir sorun olabilir.

 

Saç Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

 

Saç bakım kremi doğru ve düzenli bir biçimde kullanıldığında saç tellerinin beslenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Saçların ihtiyacı olan nemi sağlar, saçları yumuşatır ve saçın taranmasını kolaylaştırır. Bu sayede saçlar her yıkama sonrasında parlak ve bakımlı bir görünüme kavuşur.

 

Saç Kremi Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Saç bakım kremleri iki farklı grupta karşımıza çıkabilir. Duş esnasında şampuandan sonra uygulanan saç bakım kremleri, uygulandıktan belirli bir süre sonra durulanmalıdır. Durulanmayan saç bakım kremleri, duştan sonra saçlarınıza gün boyu bakım ve koruma sağlar. Saçlarınızı şekillendirmekte ve özellikle taramada zorluk çekiyorsanız iki türlü saç bakım kremini de kullanabilirsiniz. Saç kremi kullanırken bazı noktalara dikkat ediyor olmalısınız.

  • Saç kremi uygulamadan önce, ürünün saç tipinize uygun olduğundan emin olmalısınız. Doğru sonuçlar alabilmek adına bu önemli bir adımdır. Her saç tipinin eksiklikleri ve ihtiyaçları farklıdır. Yağlı, kuru, cansız, hacimsiz, boyalı ve yıpranmış gibi birçok saç tipi olmakla beraber, bu saç sorunlarına özel üretilmiş saç bakım kremlerinden kendinize en uygun olanını seçmelisiniz.
  • Durulanması gereken bir saç kremi kullanacaksanız, uygulama sonrası bekleme süresine dikkat etmeli ve bekleme sonrası saçlarınızı iyice durulamalı ve arındırmalısınız. Saçlarda saç kremi kalıntıları kaldığında saçlar daha hızlı yağlanabilir veya ağırlaşabilir.
  • Duş esnasında saç kremini uygularken saç diplerinize uygulama yapmamaya özen göstermelisiniz. Saç kremleri saça nem sağladığından, saç diplerine uygulandığında hızlı bir yağlanmaya sebep olabilir. Kremi saç uçlarınıza uyguladıktan sonra geniş dişli bir tarak ile saçlarınızı tarayarak kremin eşit dağılmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Basit püf noktalarına dikkat ederek, saç bakım kremleri ile saçınıza ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz.

Beş Adımda Sıvı Saç Kremini Doğru Uygulama Yöntemi

Sıvı saç kremini doğru bir şekilde kullanmak saçınıza olan etkisini daha da arttırır. 5 adımda sıvı saç kremini doğru uygulama yöntemini öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Saç Kremi Şampuandan Önce mi Sonra mı Kullanılmalıdır?

Pek çok kişi hala saç kremi ne işe yarar sorusunun cevabını aramaktadır. Saç kremi saça nem kazandırmak, saçın kolay taranmasını ve yumuşak olmasını sağlamak için kullanılır. Aynı zamanda saça bakım yapma etkisi de mevcuttur.

Saç Kremi Neden Kullanılmalıdır?

Saç kremi bir saç bakım ürünüdür. Saçları nemlendirir, yumuşatır ve kolay taranmasını sağlar. Saç kremlerinin içerikleri genellikle besleyici yağlar ve saç bakım maddeleri yer alır. Durulanan saç kremleri ve durulanmayan saç kremleri olarak iki çeşidi vardır.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Saç Kremi Ne işe Yarar?

Saç kremi hem kadınların hem erkeklerin kullanabildiği, saçları hacimlendiren, yumuşatan, parlaklık katan, bakım yapan, saç uçlarını nemlendiren bir üründür. Genellikle karışan saçların kolay açılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Saç kremlerinin içeriğinde saçı besleyen maddeler ve besleyici yağlar kullanılmaktadır....  

Saç Kremleri İşe Yarıyor mu?

Saç kremi kullanmak artık günlük yaşantımızda olmazsa olmaz bir hale gelmiştir. Çünkü, zaman içerisinde saçımızın en uç kısımları bir takım fiziksel etkilerle (yıkama, tarama, ısı ile şekillendirme, güneş, deniz ve havuz suyu) veya kimyasal işlemlerle (renklendirme/perma/düzleştirme) yıpranabilir.  

Bioblas Argan Yağlı Saç Kremi Nasıl Uygulanmalıdır?

Kullandığınız şampuanlar; saçınızdaki kirleri temizlemekle birlikte saçınız için sağlıklı olan yağları da yok eder. Bu yüzden saçlarınız bazen yeterince beslenemez ve yıpranır, cansızlaşır. En sonunda dökülebilir bile. Bioblas Argan Yağlı Saç Kremi, içeriğindeki faydalı bileşenler ve argan yağı ile saçınıza muhteşem bir bakım yapmanıza olanak sağlar ve günlük hayatın saçınıza verdiği zararı onarır.

Saç Kremi Nasıl Uygulanır?

Kendini bilen herkes saçlarını önemser, bazen saatlerimizi sadece saçlarımızın bakımına ve şekline harcadığımız bile olur. Çünkü dış görüntümüzün çok önemli bir bölümünü saçlarımız doldurur. Birçoğumuzun saç tipi farklıdır; kimimizin saçları kuru yapıdadır, kimimizin saçı kıvırcıktır. Doğal olarak kullanılan saç bakım ürünleri de değişkenlik gösterir.

Saç Kremi Nasıl Seçilir?

Saçlarımız gün içinde sürekli yıpranır. Zamanla canlı görüntüsünü kaybedebilir, çok bakımsız kalırsa dökülüp gidebilir. İşte tam da bu noktada saç bakımı önemi ortaya çıkar. Saç bakımı, her şeyden önce kişinin vücuduna verdiği değerin dışavurumudur. Saçı canlı ve parlak olanlar hem kendini iyi hisseder, hem de beden dili olarak pozitif bir imaj bırakırlar.