Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç sorunları arasında yoğun olarak görülen saç dökülmesi neden olur, nasıl önlenir? Saç sorunlarına çözüm blog yazımızda!

Gelin birlikte saç sorunları ve çözümlerini inceleyelim. Eğer saç söz konusu ise çoğu insan saç dökülmesi problemi yaşadığını belirtir. Burada önemli olan miktardır. Eğer yoğun saç dökülmesi yaşıyorsanız, saçlarınız döküldükçe azalıyorsa sorun var demektir. Aksi halde saç yoğunluğunuz fazlaysa saç dökülmesi de fazla olacaktır, endişelenmeyin.

Saç telinin kendine ait yaşam döngüsü vardır. Yaşam döngüsünü tamamlayanlar dökülür. Saç yoğunluğunuza bağlı olarak günde 50-200 adet arasında saç teliniz dökülür. Bu doğaldır. Günümüz koşullarında saç sorunlarının çözümü noktasında farklı ürünlerin devreye girdiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

 Saç Dökülmesi Neden Olur?

Çok çeşitli faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi olur. Nedeni bulmadan doğru çözüm bulunmaz. Bu yüzden öncelikle saç dökülmesi nedenleri belirlenmelidir. Genellikle genetik faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi olur. Vücuttaki vitamin ve mineral eksikliklerine bağlı olarak saç dökülmesi görülebilir.

Öncelikle kan testi yaptırmalısınız. Testteki değerleri hekiminiz değerlendirecektir. Hormonal sorunlara bağlı olarak saç dökülmesi yaşanabilir.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi yanlış beslenme tarzı ile olabilir. Çok yönlü sağlıklı bir beslenme düzeni ile kontrol altına alınır. Kötü kimyasallar içeren ucuz şampuanlarda saç ve saç derinizin sağlığını bozabilir. Dökülme karşıtı şampuan kullanarak saç dökülmesini önleyebilirsiniz. Böylece nitelikli şampuanlar kullanarak; saç dökülmesine engel olabilirsiniz!

Şampuan seçiminde mutlaka içeriği hakkında bilgi sahibi olduğunuz ürünleri tercih etmelisiniz. Eczanelerden temin edip eczacıdan bilgi alabilirsiniz veya dermatoloğunuzun önerdiği şampuanları tercih edebilirsiniz. Böylece bu tarz ürünleri etkili bir düzeyde kullanmanız da mümkün olacaktır.

Saçlarınızın dökülme tipine bağlı olarak PRP veya mezoterapi tercih edebilirsiniz. Böylece zayıf olan saç telleriniz güçlenir. Daha az dökülen ve daha gür saçlara kavuşursunuz. Bazı durumlarda saç dökülmesi problemi için ilaç kullanılması gerekir. Bu yüzden saç sorunları ve çözümleri önemsenmelidir. Mutlaka uzman kontrolünde uygun olan çözüm yöntemi uygulanmalıdır. Bioblas dökülme karşıtı şampuan ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir!

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollardan besin kaynakları ile elde edebileceğiniz ışıltılı saçlara, Bioblas'ın saç bakım ürünleri ile de hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Parlak saçlar için ne yapmalı diye düşünmeden tavsiyelerimize göz atın.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Boyalı Saçlar için Şampuan Önerileri

Saç boyası içindeki kimyasallar nedeniyle saçlar için çok yıpratıcıdır. Çoğunlukla oryal denilen ve saça ağır hasar veren madde ile saç rengi açılır ve bu saçlar için oldukça zararlı ve yıpratıcı bir maddedir. Boyaya maruz kalıp kırılan, yıpranan ve yanan saçlar için onarıcı bakım yaptırılmalıdır. Şampuan seçerken güçlendirici ve onarıcı etkili özel bakım şampuanları tercih edilmeli.

Saça İyi Gelen 7 Bitki

Saçlar çabuk yıpranır ve bu nedenle sağlıklı görünmesi adına iyi bakılması gerekir. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesi için doğal yollara başvurmak mantıklıdır. Peki, saça iyi gelen bitkiler hangileridir? Birlikte inceleyelim.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Şampuanın saç tipine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Kuru, yağlı, normal ve karma saç tiplerine göre uygun olarak farklı ürünler üretilmektedir. Peki, hangi saç tipine hangi şampuan uygundur? Birlikte inceleyelim.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.