Procyanidin

Yağlı ve kepekli saçlar için etkili Procyanidin şampuan nedir? Saç dökülmesine karşı Procyanidin içerikli şampuanın faydaları blog yazımızda!

Elmadan ve üzümden elde edilen procyanidin, kıymetli bitkisel bir bileşendir. Çünkü saçlara çok yönlü fayda sağlar. Etkileri ise yapılan bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Saç köklerini besler ve kuvvetlendirir böylece saç dökülmesi azalır. Yıpranmış saçlar onarıldığından saçlar artık sağlıklı uzar.

Genellikle saç dökülmesi ve yağlanma problemleri birlikte olur. Bu durumda saç dökülmesine karşı şampuan mı yağlanmaya karşı şampuan mı kullanacağım diye düşünürsünüz. İşte o zaman Procyanidin içeren Saç dökülmesine ve yağlanmaya karşı şampuan tam size göre! Bazen saç dökülmesine eşlik eden problem kepektir. Siz de kepeğe karşı şampuan ve dökülme karşıtı şampuan arasında mı kalıyorsunuz? O zaman procyanidin içeren saç dökülmesi ve kepek karşıtı şampuanı denemelisiniz!

Hava kirliliği, yanlış beslenme ve kuaförlerde uygulanan bazı saç işlemleri sebebiyle saçlar yıpranabilir. Eğer saçlarınıza sık sık işlem yaptırıyorsanız yıpranmış saçlar için şampuan kullanmalısınız. Ayrıca sağlıklı uzama etkili şampuan ile saç kökü onarımı sağlanır, daha güçlü saçlara kavuşursunuz.

Yağlı Saçların Bakımı

Eğer sık yağlanan saçlara sahipseniz. Doğal içerikli ve sert kimyasalları içermeyen şampuanlar ile günlük olarak saçınızı yıkamalısınız. Procyanidin, biberiye, çay ağacı özleri içeren şampuanlar saçınıza iyi gelecektir. Biberiyeyi sizde evinizde kaynatabilirsiniz. Duştan çıkarken kaynatılmış ve ardından soğutulmuş biberiye suyuyla saçınızı durulayabilirsiniz.

Kepekli Saçların Bakımı

Kepek, özellikle koyu renkli saça sahip kişilerde son derece kötü bir görünüm oluşturur. Özellikle saçların şampuanlandıktan sonra iyi durulanmaması ve saçların havasız kalmasıyla oluşur. Çinko ve kükürt içeren şampuanlar kepek önlemede etkilidir.

Eğer ciddi bir kepeklenme probleminiz varsa rahatsız edici derecede kaşıntı da yapar. Eczacı veya hekim rehberliğinde size uygun medikal şampuanı belirlemelisiniz. Saç spreyi kullanıyorsanız azaltmalısınız. Saçlarınıza ısıyla uygulanan işlemler yaptırmaktan kaçınmalısınız.

Bioblas, etkili bitkisel bileşimleri piyasayla buluşturmaktadır. Özellikle güçlü saçların oluşması noktasında bitkisel bileşimlerin başarılı sonuçları ortaya koyduklarını ifade etmek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada Procyanidin içeren şampuanların etkili sonuçları ortaya koyduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

 

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollardan besin kaynakları ile elde edebileceğiniz ışıltılı saçlara, Bioblas'ın saç bakım ürünleri ile de hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Parlak saçlar için ne yapmalı diye düşünmeden tavsiyelerimize göz atın.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Boyalı Saçlar için Şampuan Önerileri

Saç boyası içindeki kimyasallar nedeniyle saçlar için çok yıpratıcıdır. Çoğunlukla oryal denilen ve saça ağır hasar veren madde ile saç rengi açılır ve bu saçlar için oldukça zararlı ve yıpratıcı bir maddedir. Boyaya maruz kalıp kırılan, yıpranan ve yanan saçlar için onarıcı bakım yaptırılmalıdır. Şampuan seçerken güçlendirici ve onarıcı etkili özel bakım şampuanları tercih edilmeli.

Saça İyi Gelen 7 Bitki

Saçlar çabuk yıpranır ve bu nedenle sağlıklı görünmesi adına iyi bakılması gerekir. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesi için doğal yollara başvurmak mantıklıdır. Peki, saça iyi gelen bitkiler hangileridir? Birlikte inceleyelim.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Şampuanın saç tipine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Kuru, yağlı, normal ve karma saç tiplerine göre uygun olarak farklı ürünler üretilmektedir. Peki, hangi saç tipine hangi şampuan uygundur? Birlikte inceleyelim.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.