Boyalı Saçlar Nasıl Korunmalı?

Saç boyaları günümüzde neredeyse kadın erkek herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Saç sağlığı açısından yıpratıcı olan boyalar, güneş ışığından ve çeşitli nedenlerden ötürü ton değiştirerek solar ve istenmeyen bir hal alır. Güneşten yayılan UV ışınları saç boyasını etkiler ve saç renginde solmalar meydana getirir...

Saç boyaları günümüzde neredeyse kadın erkek herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Saç sağlığı açısından yıpratıcı olan boyalar, güneş ışığından ve çeşitli nedenlerden ötürü ton değiştirerek solar ve istenmeyen bir hal alır. Güneşten yayılan UV ışınları saç boyasını etkiler ve saç renginde solmalar meydana getirir. Özellikle yazın deniz ve havuz suyundan dolayı saçlar yıpranır ve renkleri solar. Yanlış veya yeterli olmayan saç bakımı da boyalı saçların yıpranmasına ve solmasına neden olabilmektedir. Bu durumlar karşısında kişiler de saç boyalarının ilk günkü gibi görünmesini sağlayacak bakım alternatifleri aramaya başlarlar.  Boyalı saçları korumanın en iyi yolu saç kremi kullanmaktır.  Çünkü saç kremi saçı kökten uca kadar nemlendirir ve yapısını korur. Saç maskesi, onarıcı saç kremi gibi ürünleri kullanarak saçınızı ve boyanızı korumak, ilk günkü gibi hacimli ve parlak kalmasını sağlamak mümkündür. Saç kremleri aynı zamanda boyanın saça verdiği zararı da aza indirgemektedir.

Argan Yağı Saç Kremlerinde Kullanılıyor

Argan yağlı saç kremleri, saç bakım alanında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Argan yağı, içerisindeki antioksidanlar ve vitaminler sayesinde saça bakım sağlar. Boyanın saçta daha uzun süre kalmasına ve kaldığı süre boyunca tonunu kaybetmemesine olanak sağlar. Saç kurutma makinası kullanımları ve fön çekme gibi işlemlerde saçın sıcaktan zarar görmemesi için ısıya dayanıklılığını arttırarak saç köklerini ve boyayı korur. Saç kremi sayesinde saçınızı nemlendirir, kolay şekil almasını sağlar ve bakımını yapmış olursunuz. Saç kremi bakımı boyanızı korumak için olduğu kadar, saç sağlığınız için de önem teşkil etmektedir. Saçlarınızı nemlendirir.. Saç boyasını korumak ve saça bakım yapmak için gece yapacağınız saç kremi bakımları daha etkili olmaktadır. Bakım kreminin gece saçta olması da ve saç rengini korumalarını sağlayacaktır. Saçlara doğru ürünler kullanarak düzenli aralıklarla saç maskesiyapmak maksimum düzeyde kalıcılık sağlamaya yetecektir.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Boyalı Saçlar için Şampuan Önerileri

Saç boyası içindeki kimyasallar nedeniyle saçlar için çok yıpratıcıdır. Çoğunlukla oryal denilen ve saça ağır hasar veren madde ile saç rengi açılır ve bu saçlar için oldukça zararlı ve yıpratıcı bir maddedir. Boyaya maruz kalıp kırılan, yıpranan ve yanan saçlar için onarıcı bakım yaptırılmalıdır. Şampuan seçerken güçlendirici ve onarıcı etkili özel bakım şampuanları tercih edilmeli.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Şampuanın saç tipine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Kuru, yağlı, normal ve karma saç tiplerine göre uygun olarak farklı ürünler üretilmektedir. Peki, hangi saç tipine hangi şampuan uygundur? Birlikte inceleyelim.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. 

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.