Saç Serumu Nedir?

Saçlara bakım yapmak amacıyla kullanılan saç serumu nedir? Saçlara etkisi nedir? Detaylı bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Şampuanlar saçları temizlemek ve bakım için kullanılan formüllerdir. Sonuçta saçlar üzerinde bir kaç dakika tutulur ve durulanırlar. Oysa saç köklerine ve saçlı deriye fayda sağlayacak bir formül durulanmayan kalıcı bir ürün olmalıdır. Saç serumu olarak adlandırdığımız bu tür formüller bu gruptandır. Saç serumları saç tellerine parlaklık ve hacim kazandırmak için uygulanabilir, ya da saç dökülmesini önlemek, kepekle mücadele etmek için de hazırlanabilirler.

Saç Serumlarının Faydaları Nelerdir?

Saç serumları saçlara parlaklık, sağlamlık, tarama kolaylığı ve hacim katmak için kullanılabilir. Bu durumda jojoba yağı, zeytinyağı, argan yağı  gibi doğal bitkisel yağlardan faydalanılır. Günümüzde uçucu ve kalıcı silikon polimerleri de saç bakımında serum formunda kullanılmaktadır. Bir formülün doğal maddelerden oluşması hem saç hem de deri için büyük bir avantajdır. Saç dökülmesiyle mücadele etmek için etkinliği ve güvenliliği ıspatlanmış bitkisel ekstrelerden serum yapmak ve saçlı deriye uygulamak en etkili yoldur. Kullanılan bitki ekstreleri arasında ısırgan, sarmaşık, papatya, sarımsak gibi bitkiler bulunur. Bu bitki özlerinden gelen flavoniodler, vitaminler, mineraller serum sayesinde ve ürünün deri üzerinde yeterli süre kalmasıyla saç köklerinde dökülme karşıtı bir etki gösterirler. Çünkü uygulanan ürün saç kökleriyle temasta kalacak ve antioksidan etkisini göstermesi için yeterli zaman olacaktır.

Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Serumlar şampuanlarla birlikte veya tek olarak da kullanılabilirler. Saç dökülmesine karşı uygulamada saçlar haftada bir kaç defa saç dökülmesine karşı şampuanla yıkanır ve haftada en az iki kez serum uygulaması yapılır. Gözle görülür bir sonuç almak için işlemlere en az 12 hafta devam etmek gerekebilir. Ürün seçiminde etkinlik ve güvenliliği ıspatlanmış, dermatolojik olarak test edilmiş ürünleri seçmek en doğrusu olur.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saç Dökülmesine Karşı Argan Yağı Etkisi

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm nedir? Bitkisel içerikli argan yağı şampuanı ve faydaları blog yazımızda!

Procyanidin

Yağlı ve kepekli saçlar için etkili Procyanidin şampuan nedir? Saç dökülmesine karşı Procyanidin içerikli şampuanın faydaları blog yazımızda!

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı Önerileri

Düz ve inceden hacimli ve kıvırcık saçlara kadar her kadının saçı kendine göre farklı ve güzeldir. Saç tiplerine göre saç bakım önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!


Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?