Durulanmayan Saç Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan saç kremi nedir? Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır, farkı nedir blog yazımızda!


Durulanmayan Saç Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır? 

Dış görünümün göze en fazla çarpan ögelerinden biri olan saçlar, genetik ve dış etmenlere bağlı olarak istenilen yapıdan uzaklaşabilir. İnsanların, istedikleri saç görünümüne ulaşmak adına uyguladıkları farklı yöntemler bulunsa da, saç bakımının başlıca yöntemi saç kremi uygulamaktan geçer. Saçı nemlendiren ve onaran saç kremleri, belli başlı özellikleri ile iki çeşit olarak karşımıza çıkar. Bunlardan bir tanesi olan durulanmayan saç kremi nedir daha yakından inceleyelim.

Durulanmayan Saç Kremi Nedir?

Zor taranan, cansız ve kuru bir görünüme sahip olan saçların çok daha canlı bir hâle ulaşması için durulanan saç kremi kullanmak, istenilen sonuçların elde edilebilmesi adına son derece faydalıdır. Fakat durulanmayan saç kremi, hem ıslak hem de nemli saçlara sorunsuz olarak uygulanabilir. Saçın ihtiyaçlarını karşılayan, saçı nemlendiren ve güçlendiren durulanmayan saç kremi sayesinde canlı ve parlak saçlar elde edilir. Saç tellerini saran özel formülü sayesinde, saçlara koruyucu destek sağlar.

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan saç kremi, temiz saça nemli veya ıslak haldeyken uygulanabilir ancak nemli saçlarda kremin tutuşu artacak, daha iyi sonuçlar alınacaktır. Kökten başlanarak saç uçlarına doğru yayılan saç kremi, saç tellerine iyice yedirilir. Yıpranmış saçları besleyen formülü sayesinde durulanmayan saç kremi kökten uca etki sağlar. Saç derisine ve saça uyumlu içeriği sayesinde durulama gerektirmez. Saçın kolayca şekillendirilmesini sağlar. En doğru sonuçları alabilmek adına bakım kremini saçlara eşit şekilde dağıtmak önemlidir. Bunu yaparken tarak kullanabilir, saçlarınızı ayırarak uygulama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, saç bakım kremi her gün kullanılmamalıdır. Haftada 1 veya 2 defa uygulanması önerilir.

Bioblas argan yağlı sıvı saç kremi, durulanmayan formülü ve özel içeriği ile saç tellerini onarır, sağlıklı ve güçlü görünüme kavuşturur. Saçı besleyen ve saç tellerinde koruma sağlayan argan yağlı saç kremi, saç dökülmesine karşı koruyucu etki sağlar.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollardan besin kaynakları ile elde edebileceğiniz ışıltılı saçlara, Bioblas'ın saç bakım ürünleri ile de hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Parlak saçlar için ne yapmalı diye düşünmeden tavsiyelerimize göz atın.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Boyalı Saçlar için Şampuan Önerileri

Saç boyası içindeki kimyasallar nedeniyle saçlar için çok yıpratıcıdır. Çoğunlukla oryal denilen ve saça ağır hasar veren madde ile saç rengi açılır ve bu saçlar için oldukça zararlı ve yıpratıcı bir maddedir. Boyaya maruz kalıp kırılan, yıpranan ve yanan saçlar için onarıcı bakım yaptırılmalıdır. Şampuan seçerken güçlendirici ve onarıcı etkili özel bakım şampuanları tercih edilmeli.

Saça İyi Gelen 7 Bitki

Saçlar çabuk yıpranır ve bu nedenle sağlıklı görünmesi adına iyi bakılması gerekir. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesi için doğal yollara başvurmak mantıklıdır. Peki, saça iyi gelen bitkiler hangileridir? Birlikte inceleyelim.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Şampuanın saç tipine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Kuru, yağlı, normal ve karma saç tiplerine göre uygun olarak farklı ürünler üretilmektedir. Peki, hangi saç tipine hangi şampuan uygundur? Birlikte inceleyelim.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.