Saç Bakımı Rutini Oluşturmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Güçlü, canlı, hacimli ve ışıltılı saçlara kavuşmanın tek yolu eksiksiz uygulanan ve düzenli aralıklarla yapılan saç bakım rutinlerinden geçer. Saç bakım rutinlerinde saç teli yapısına ve ihtiyaçlarına uygun saç kremi ve şampuanları kullanarak derinlemesine temizlenmiş ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Güçlü, canlı, hacimli ve ışıltılı saçlara kavuşmanın tek yolu eksiksiz uygulanan ve düzenli aralıklarla yapılan saç bakım rutinlerinden geçer. Saç bakım rutinlerinde saç teli yapısına ve ihtiyaçlarına uygun saç kremi ve şampuanları kullanarak derinlemesine temizlenmiş ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Eksiksiz bir saç bakım rutini, yalnızca duşta değil duş sonrasında da devam etmelidir. Duş sonrasında saçlara yapılan uygulamalar sayesinde daha yumuşak, kolay taranan, güçlü ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Bu şekilde saçlar daha kolay şekillenir ve istenilen görüntüyü kolaylıkla kazanabilir. O halde saç bakım rutini oluştururken izlenmesi gereken adımları sizler için sıralayalım;

Saçlarınıza Kibar Davranın

Duş sonrasında henüz nemli olan saçlar, yıpranmaya ve hasar görmeye her zamankinden daha açıktır. Bu nedenle duş sonrası saç bakımı rutininin tüm adımlarını dikkatli bir şekilde gerçekleştirmek gerekir. Saçlardaki fazla nemi almak için havluyla saçları ovalamaktan kaçınmalı ve ıslak havluyu saçlarda çok uzun süre bekletmemeye özen göstermelisiniz.

Dikkatli Bir Şekilde Saçlarınızı Tarayın

Duş esnasında saç yapınıza uygun bakım kremi kullanmak, saç bakım rutini adımlarında önemli bir yer tutar. Fakat yine de saçların kırılmasını önlemek adına tararken son derece nazik davranılması gerekir. Özellikle kuru ve yıpranmış saçları tarama esnasında özellikle dikkat edilmelidir. Bu yapıdaki saç telleri için saç bakım spreylerinden yardım alınabilir.

Saç Şekillendirici Uygulamalardan Kaçının

Saçların düzleştirici, fön ve maşa gibi yüksek ısılı uygulamalara maruz bırakarak şekillendirmek, saç tellerinin yıpranmasına neden olabilir. Bu noktada saçların zarar görmemesi için yüksek ısı içeren ürünleri kullanmamak oldukça önemlidir. Saç bakımı rutinlerinin olumlu sonuç vermesi için saçlarını şekillendirmek isteyen kişiler, saç şekillendirici köpükler ve kremlerden yardım alabilirler. Kişiler, saçlarının daha belirgin biçimde şekillenmesi ve hacimli görümleri için saç tiplerine özgü üretilen saç bakım ürünleri kullanarak bakım rutinlerini destekleyebilirler.

Saçlarınızı Güçlendirin

Kişiler, saçların kırılma ve yıpranma durumlarına karşı koruma sağlamak için saç bakım kremi ve saç bakım yağı kullanabilirler. Bu işlemler, saçların güçlenmesi ve beslenmesi için oldukça etkili yöntemler arasında sayılabilir. Saç bakım rutinlerine dahil edilebilecek bu yöntemler, yoğun bir bakım rutinine olumlu anlamda destek olabilirler. Bu noktada kimyasaldan uzak, doğal içeriklerle üretilen Bioblas bakım ürünleri saç bakım rutinlerinizde kısa zamanda olumlu sonuçlar alabilmeniz adına oldukça etkilidir. Siz de Bioblas’ın çeşitli saç bakım ürünlerine göz atabilir, kendinize uygun destekleyici uygulamaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Saç Bakım Kremi Nasıl Uygulanır, Ne İşe Yarar?

Güçlü, sağlıklı ve yumuşak saçlar için kullanılan birçok saç bakım ürünü vardır. Bu ürünlerden bir tanesi de saç bakım kremidir. Saç bakım kremleri farklı formlarda ve farklı kullanım şekillerinde karşımıza çıkabilmektedir.

Elektriklenen Saçlar İçin 5 Bakım Önerisi

Elektriklenen saçlar çok hoş görünmemekle birlikte kıyafetlerimize de takılarak gün konforumuzu olumsuz etkileyebilir. Gelin elektriklenen saçlara nasıl bakım yapabileceğimize birlikte bakalım!

Yıpranmış Saçlar İçin Argan Yağı Mucizesi

Yıpranmış saçlarınız için argan yağı mucizelerini sizler için içeriğimizde derledik. 

Kuru ve Yıpranmış Saçlarınız İçin Saç Kremi Önerileri

Saçları çok fazla işlem görmüş kişiler saçlarının kurumasından ve canlılığını yitirmesinden yakınmaktadır. Saçların kuruyup yıpranmasında; saç yıkama alışkanlıkları, saçın karakteri ve kalitesiz ürün kullanımı gibi birçok farklı neden olabilir ancak doğru saç kremleri kullanarak saçları eski sağlığına kavuşturmak mümkündür.

Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç sorunları arasında yoğun olarak görülen saç dökülmesi neden olur, nasıl önlenir? Saç sorunlarına çözüm blog yazımızda!

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı Önerileri

Düz ve inceden hacimli ve kıvırcık saçlara kadar her kadının saçı kendine göre farklı ve güzeldir. Saç tiplerine göre saç bakım önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!


Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur.