Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Kırık, yıpranmış ve hacim kaybetmiş saçlarınızı eski günlerine döndürmek Bioblas ile çok basit!

Saçlarına önem verip özen gösteren her kadın için saçlarının sağlıklı ve bakımlı olması en çok önem verdikleri konu olabilir. Çeşitli saç bakımı uygulamalarına rağmen zaman içinde maruz kaldığımız hava koşulları, uygulanan kimyasallar ve ya şekillendiriciler saçların kurumasına ve kırılmasına sebebiyet verebilir. Kırık saç uçları için genel olarak tek ve ortak bir çözüm vardır. Saçları kestirmek. Saç kırıkları önlem alınmadığı takdirde saçların cansız ve sağlıksız görünmesine sebebiyet verecektir. Bu yüzden saçların kırılmasına sebebiyet verecek faktörler belirlenip gerekli önlemler alınmalıdır. Saç bakımı dendiği zaman aklınıza sadece şampuan, saç kremi gelmesin. Vitamin ve minerallere vücudumuz kadar saçlarımızın da ihtiyacı vardır. Demir, çinko, biotin, keratin gibi vitamin ve minerallerin vücudumuza yeterli derecede alındığına da emin olunmalıdır.  

Saç Kırıkları Neden Olur?

Birbirinden farklı saç yapılarını göz önünde bulundurmadan saçlara iyi gelen ürünler bulunduğunda hemen kullanılmak isteniyor. Fakat saçın asıl olarak neye ihtiyacı olduğu atlanıyor. Mesela çok kuru bir saça başka birinden duyulan yağlanma karşıtı bir şampuan ile müdahale etmeye kalkılırsa saç daha fazla kurur ve kırılır. Öncelikli olarak saçın yapısı ve sorunu belirlenmeli daha sonra saç kırılmasına sebebiyet verebilecek faktörler hayatlardan çıkarılmalıdır. Gelelim saç kırılmasına sebebiyet verebilecek faktörlere;

  • Saç kurutma makinesi, aşırı güneş ışını gibi saça aşırı ısı veren faktörler saçta kırılmaya neden olur.
  • Saç boyama, perma gibi saça uygulanan kimyasal işlemler saçın doğal yapısını bozarak saç kırıkları için yeşil ışık yakar.
  • Sık dişli tarak kullanımı saç bakımı için doğru bir tercih değildir.
  • Saçların her gün yıkanması saçtaki yağ PH dengesini bozacağı için saçın kurumasına ve kırılmasına sebebiyet verir.
  • Saçları çok sıkı toplamak, saç kırıkları için bir başka sebebiyet olarak verilebilir.

Saç Kırıkları Nasıl Düzelir?

  • Zeytinyağı, avokado, yumurta, bal muz gibi kürler kullanarak kırık saç uçları için doğal çözümler üretilebilir.
  • Bioblas gibi doğal içerikli saç bakım ürünlerini kullanmak, saç kırıklarına kestirmeden çözüm üretmek için doğru bir tercih olabilir
  • Kırık saç uçlarını besleyen serumlar kullanılabilir.
  • Doğal içerikli saç maskeleri tercih edilebilir.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saç Kremi Ne işe Yarar?

Saç kremi hem kadınların hem erkeklerin kullanabildiği, saçları hacimlendiren, yumuşatan, parlaklık katan, bakım yapan, saç uçlarını nemlendiren bir üründür. Genellikle karışan saçların kolay açılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Saç kremlerinin içeriğinde saçı besleyen maddeler ve besleyici yağlar kullanılmaktadır....  

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.