Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Her saç tipi için kullanılması gereken ayrı şampuan çeşitleri vardır. Peki kuru saçlar için şampuan seçimi nasıl yapılır? Detayı bilgi için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Saç tipleri insandan insana farklılık gösterir ve bu nedenle her bakım ürünü herkes için uygun olmayabilir. Bazı insanların saçları güneş ışınlarından veya genel olarak ısıdan daha fazla etkilenirken, bazı insanların saçları soğuktan veya tozdan daha fazla etkilenebilir. Tam da bu noktada yapılması gereken ilk şey, saçınızın esasen neye ihtiyacı olduğunu keşfetmektir. Örnek vermek gerekirse, bazı saçlar çok kuru olduğu için yıpranır, bazısı ise sıcağa karşı oldukça dayanıksızdır. Saçınızın neye ihtiyaç duyduğunu keşfederek, atabileceğiniz en büyük adımı atmış olursunuz. Bu noktadan sonra tercih edeceğiniz şampuan seçimleri, saçınızın sağlığına kavuşmasında büyük rol oynayacaktır.

Kuru Saçlara Ne İyi Gelir?

Saçlar, çeşitli nedenlerden dolayı kuruyabilir. Bu nedenler arasında öne çıkan en önemli unsur ise saçların bakımsız olmasıdır. Hava kirliliği, fön, maşa, düzleştirici gibi şekillendiriciler, boya, röfle gibi saça uygulanan işlemler, saçların daha fazla kurumasına neden olabilir. Saçların aşırı kuru olması, saçların güçsüzleşip dökülmesine sebep olur. Aynı zamanda, saçların sağlıksız ve kötü görünmesine de neden olur. Saçların kurumasına sebep olan bir diğer önemli unsur ise kullanılan bakım ürünleri, özellikle şampuanlardır. Eğer kuru saçlara sahipseniz, kullanacağınız şampuanlar yoğun nem ve onarım konusunda saçlarınızı beslemelidir. Yoğun nem ve onarım sağlayan şampuan çeşitleri tercih etmeniz, saçlarınızın istenilen nem seviyesine ulaşmasını ve dolayısıyla kolay kırılgan yapısından uzaklaşmasını sağlayacaktır. Yine argan yağı şampuanı da bu doğrultuda kullanabileceğiniz şampuan çeşitleri arasında yer alabilir. Argan yağı şampuanı, içerdiği doğal formüller sayesinde saçlarınızın gereksinim duyduğu bakımı sağlayarak saçlarınızın canlı ve sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olacaktır. Bioblas laboratuvarlarında titizlikle yürütülen Ar-Ge çalışmaları, her saç tipine özel formüller oluşturmak amacıyla yürütülür. Saç tiplerinin değişkenliğinin ve buna bağlı olarak farklılaşan ihtiyaçların farkında olan Bioblas; aşırı kuru, aşırı yağlı, dökülen ve daha birçok noktada sorun yaşayan saçların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri titizlikle araştırarak bakım ürünlerine entegre etmeyi hedefler. Bu noktada kullanıcılara ihtiyaç duydukları şampuan çeşitleri konusunda yardımcı olur.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Koparak Dökülme Problemi

Saç dökülmesi ve koparak dökülme problemine karşı kullanılabilecek dökülme karşıtı ürünler nelerdir? Detaylar blog yazımızda!

Koparak Dökülen Saçlar İçin Şampuan Kullanımı

Koparak dökülen saçlar için şampuan ve saç serumu neden kullanılmalıdır? Tüm cevapları blog yazımızda bulabilirsiniz!

Saç Tiplerine Göre Saç Bakımı Önerileri

Düz ve inceden hacimli ve kıvırcık saçlara kadar her kadının saçı kendine göre farklı ve güzeldir. Saç tiplerine göre saç bakım önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!


Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?