Boyalı Saçlar İçin Bakım Şampuanları

Boyalı saçlara bakım nasıl yapılır, boyalı saçlar için şampuan önerileri ve daha fazlası blog yazımızda!

Boyalı saçlar için saç bakımı önemlidir. Boya, içerisinde bulunan kimyasallardan dolayı saç yapısına zarar verir. Özellikle açık renk boya tercih eden kişilerin, sürekli olarak saçını boyamak zorunda kalması saçı oldukça yıpratır. Saçın kendine gelmesi için nemlendirilmesi, gerekli bakımların yapılması ve onarıcı ürünlerin kullanılması önemlidir. Boyalı saçlar için bakım şampuanları kullanılarak da saçtaki boyanın daha uzun süre saçta kalması sağlanabilir. Böylece saç boyama sıklığı azalır ve bu da saçın daha fazla yıpranmasının önüne geçer.

Boyalı Saçlar İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Boyalı saç bakımı için kullanılabilecek birçok ürün vardır. Şampuanlar, bakım kremleri, yağlar ve serumlar saça sağlıklı bir görünüm kazandırmak ve boya nedeniyle kırılmış uçları onarmak için özel olarak tasarlanır. Özellikle saç bakım yağı kullanmak, boyadaki kimyasal maddelerin kuruttuğu saç tellerine nefes aldırır.

Kuru ve yıpranmış saçlar için en çok tercih edilen yağlardan birinin argan yağı olduğu görülmüştür. Saça parlaklık kazandıran yağ, boyalı saçlar için boyanın uzun süre kalıcılığını sağlar. Saç diplerine de faydası bulunduğundan saçların gür görünmesine katkıda bulunur. Onarıcı bakım yağı olarak kullanılabilecek argan yağı şampuan içerisine koyulabilir veya direkt olarak saçta bekletilerek durulanabilir.

Boyalı saçlar için bakım kremi de şampuan ile birlikte kullanıldığında olumlu etkiler gösterir. Saça nemlilik kazandıran kremler, onarıcı etkileriyle boyalı saçlardaki yıpranmış görünümü yok eder ve yumuşak saç oluşumunu destekler. Saç bakım şampuanı kullanıldıktan sonra saç uçlarına uygulanan sıvı saç kremi yıkama gerektirmeyen şekilde de üretilir. Durulanmayan saç kremi yanınızda taşıyabileceğiniz ve saçınızı kuru hissettiğiniz her an uygulayabileceğiniz ürünlerden biridir.

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç boyanırken seçilen boyanın organik olması, saça daha az zarar verir. Bu yüzden boya seçiminde bitkisel içerikli boyaların tercih edilmesi daha uygundur. Her ne kadar bitkisel olsa da saç yapısına zararı olacağından ek bakım ürünlerinin kullanılması da önemlidir. Saç bakımında kullanılabilecek boyalı saçlar için bakım yağı saç yıkanmadan önce tüm saç derisine ve saç uçlarına yedirilmeli ve 20 dakika bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Saç yıkanırken boyalı saçlar için uygun şampuanlardan biri kullanılmalı ve üzerine saç bakım kremi uygulanarak onarıcı etki arttırılmalıdır.

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Argan Yağının Saça Faydaları

Natürel bakımın en sık tercih edilen ürünü argan yağının saça kazandırdığı sağlıklı ve doğal görünümün sırrı nedir?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollardan besin kaynakları ile elde edebileceğiniz ışıltılı saçlara, Bioblas'ın saç bakım ürünleri ile de hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Parlak saçlar için ne yapmalı diye düşünmeden tavsiyelerimize göz atın.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçası. Bu nedenle saç ve saç sağlığında yaşanan problemlerin doğrudan psikolojik bozukluklara yol açtığı, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği görülür. Kadın erkek pek çok kişi saçlarına farklı bir şekil vererek dış görünüşünü tamamlamak ya da değiştirmek ister...

Boyalı Saçlar için Şampuan Önerileri

Saç boyası içindeki kimyasallar nedeniyle saçlar için çok yıpratıcıdır. Çoğunlukla oryal denilen ve saça ağır hasar veren madde ile saç rengi açılır ve bu saçlar için oldukça zararlı ve yıpratıcı bir maddedir. Boyaya maruz kalıp kırılan, yıpranan ve yanan saçlar için onarıcı bakım yaptırılmalıdır. Şampuan seçerken güçlendirici ve onarıcı etkili özel bakım şampuanları tercih edilmeli.

Saça İyi Gelen 7 Bitki

Saçlar çabuk yıpranır ve bu nedenle sağlıklı görünmesi adına iyi bakılması gerekir. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesi için doğal yollara başvurmak mantıklıdır. Peki, saça iyi gelen bitkiler hangileridir? Birlikte inceleyelim.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Şampuanın saç tipine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Kuru, yağlı, normal ve karma saç tiplerine göre uygun olarak farklı ürünler üretilmektedir. Peki, hangi saç tipine hangi şampuan uygundur? Birlikte inceleyelim.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.