Bioblas’tan FAYDALI BİLGİLER

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saç maskesi nedir ve doğru kullanımı nasıl olmalıdır? Adım adım uygulama tekniğini inceleyin.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saçlar; şampuan, bakım kremi, çeşitli yağlar ile beslediğimiz, bu yollar ile istediğimiz görünüme kavuşmasını umduğumuz, günlük hayatta kişisel bakım dendiğinde herkesin ilk olarak üzerine düştüğü yerdir. Günlük veya gün aşırı kullanılan şampuanlar, bakım kremleri ve çeşitli yağlar; saçlarınızı tam olarak istediğiniz noktaya getirmeyebilir. Bu noktada saç bakım maskelerinden bahsetmek gerekir. 

Saç Bakım Maskesi 

Günlük saç bakım rutininize dâhil edemeseniz de, haftada bir veya iki kez uygularken keyif alıp iyi hissedeceğiniz bir kişisel bakım yöntemi olan saç bakım maskesi, genellikle saçları onarmak ve nemlendirmek amacı ile kullanılır. Neredeyse her saç bakım maskesini saçınızda 10 dakika bekletmeniz gerekir. Unutulmamalıdır ki, saçlarımız da tıpkı cildimiz gibi çevresel etmenler, beslenme alışkanlıkları, stres gibi çeşitli unsurlardan etkilenebilir ve bozulabilir. Saç bakım maskesi nasıl kullanılır sorusunun cevabından önce; saçınızın gerçek problemini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz size fayda sağlayacaktır. 

Duştan Önce ve Sonra

Kullanım amacına göre duştan önce veya duştan sonra uygulanan saç maskelerinin neredeyse tamamı durulama üzerine formüle edilmiştir. Duşta uygulanmak için formüle edilen maskeler genellikle saçları haftalık olarak nemlendirmek amacındayken; duştan öncekiler saçta 20-45 dakika arasında bekletilebiliyor, hatta bazen bir gece boyunca bekletmeniz dahi gerekebiliyor. Saç maskesi nasıl kullanılır ve doğru kullanım nedir, bunlar kişiye özel cevapları olan sorulardır çünkü saç bakım maskeleri saç tiplerine göre farklılık gösterir, her saç tipine her maske uygulanmaz. Eğer yağlı saçlarınız varsa, saçı ağırlaştırmayan maskeler tercih etmeniz gerekirken; boyalı saçlar için boyalı saçlara özel olarak üretilen saç bakım maskeleri tercih etmeniz gerekmektedir. 

Genel hatlarıyla saç bakım maskelerinin faydaları; daha yumuşak ve parlak saçlar elde etmek, saçın daha az kabarmasını ve daha az elektriklenmesini sağlamak, daha güçlü saçlar, saç kırıklarında azalma sağlamak, sağlıklı bir kafa derisi ve nem desteği sağlamak şeklinde sıralanabilir. Saç maskesini uygulamadan önce talimatlar dikkatlice okunmalıdır. Saç bakım maskesi saçta, ürünün kutusunda belirtilenden daha az veya daha çok bırakılmamalı, belirtildiği şekilde durulanmalıdır. 

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Her saç tipinin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Yağlı saç bakımı ise hem saçların yağlanmasını engellemek ve sonrasında saçları sağlıklı bir halde tutmak için iki ayrı bölümden oluşur.