Saç Kremi Ne işe Yarar?

Saç kremi hem kadınların hem erkeklerin kullanabildiği, saçları hacimlendiren, yumuşatan, parlaklık katan, bakım yapan, saç uçlarını nemlendiren bir üründür. Genellikle karışan saçların kolay açılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Saç kremlerinin içeriğinde saçı besleyen maddeler ve besleyici yağlar kullanılmaktadır....  

Yağlar ve vitaminler saçların oluşmak ve sağlıklı kalmak için en çok ihtiyaç duyduğu maddelerdir. Saç uçlarına ve saç diplerine yavaş hareketlerle masaj yaparak sürülmesi gerekmektedir.

Saç Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Durulanan saç kremi ve durulanmayan saç kremi olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Durulanan saç kremi saç diplerinin kabarmasını önlemek amacıyla saçların uç kısımlarına sürülür. Saç kremini saçlar üzerinde çok fazla bekletmek dökülmelere neden olabilir. Sürdükten kısa süre sonra durulamak en doğru kullanım yöntemi olacaktır. Durulanmayan saç kremleri ise kabarık ve dalgalı saçların daha kolay şekil alabilmesi için kullanılmaktadır. Duştan hemen sonra temiz saça sürülür ve herhangi bir durulama işlemi gerektirmez. Ancak durulanmayan kremlerin 1 günden fazla saçta kalması yağlı bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle ertesi gün duş alınacak durumlarda kullanılması daha faydalı olacaktır. Haftada bir ya da iki kez saç kremi kullanımı yeterlidir fazlası saçlar için zararlı olacaktır.

Argan Yağlı Saç Kreminin Özellikleri

Argan yağlı saç kremi en başarılı içeriklere sahip saç bakım ürünlerinin başında gelmektedir. Argan meyvesinin çekirdeği ezilerek elde edilen bir yağdır. Vitamin, omega ve antioksidan içermektedir. Bunlar sayesinde argan yağlı saç kremi saçların daha parlak görünmesini sağlar, saç boyalarının saçta daha uzun süre kalmasını sağlar, sağlıklı uzamada etkilidir, kuru saçları nemlendirir ve bu sayede daha kolay tarama sağlar, kepek oluşmasını engeller, ısıya karşı koruma oluşturur bu sayede fön makinası, kurutma makinası kullanımlarında dayanıklılık sağlar. Dökülmeyi önler ve yeni saç oluşumuna yardımcı olur. Argan yağlı saç kremi, onarıcı saç kremi seçenekleri arasında yer alan en etkili saç kremidir. Sadece saç bakımında değil, yüz, cilt ve tırnak bakımında da oldukça etkili bir yağdır. Hamilelikte, cilde argan yağı sürülerek çatlak oluşumunun önlendiği görülmüştür. Faydaları saymakla bitmeyen bir üründür.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saç Kremleri İşe Yarıyor mu?

Saç kremi kullanmak artık günlük yaşantımızda olmazsa olmaz bir hale gelmiştir. Çünkü, zaman içerisinde saçımızın en uç kısımları bir takım fiziksel etkilerle (yıkama, tarama, ısı ile şekillendirme, güneş, deniz ve havuz suyu) veya kimyasal işlemlerle (renklendirme/perma/düzleştirme) yıpranabilir.  

Saç Kremi Nasıl Uygulanır?

Kendini bilen herkes saçlarını önemser, bazen saatlerimizi sadece saçlarımızın bakımına ve şekline harcadığımız bile olur. Çünkü dış görüntümüzün çok önemli bir bölümünü saçlarımız doldurur. Birçoğumuzun saç tipi farklıdır; kimimizin saçları kuru yapıdadır, kimimizin saçı kıvırcıktır. Doğal olarak kullanılan saç bakım ürünleri de değişkenlik gösterir.

Saç Kremi Nasıl Seçilir?

Saçlarımız gün içinde sürekli yıpranır. Zamanla canlı görüntüsünü kaybedebilir, çok bakımsız kalırsa dökülüp gidebilir. İşte tam da bu noktada saç bakımı önemi ortaya çıkar. Saç bakımı, her şeyden önce kişinin vücuduna verdiği değerin dışavurumudur. Saçı canlı ve parlak olanlar hem kendini iyi hisseder, hem de beden dili olarak pozitif bir imaj bırakırlar.

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır.