Yazın Saçları Nemlendirme Yolları

Yazın Saçları Nemlendirme Yolları

Özellikle estetik açıdan dış görünüşümüzün tamamlayıcı bir parçası olan saçlarımız cinsiyet ve yaş fark etmeksizin her bir birey için çok önemlidir. Saçlarımızın sağlıklı ve güzel görünmesi için, vücudumuzun neredeyse bölgesinde uyguladığımız o titiz bakımı saçlarımıza da uygulamamız gerekiyor ama saçlarımız bizlere “bakım istiyorum” uyarısı vermediği müddetçe çok fazla ilgilenmediğimiz için ve özellikle yazın saç bakımı konusunda oldukça zorlandığımız için karşılık olarak aldığımız şey cansız, solmuş ve kuru saçlar olur.

Yazın Saçları Nemlendirme Yolları

Özellikle estetik açıdan dış görünüşümüzün tamamlayıcı bir parçası olan saçlarımız cinsiyet ve yaş fark etmeksizin her bir birey için çok önemlidir. Saçlarımızın sağlıklı ve güzel görünmesi için, vücudumuzun neredeyse bölgesinde uyguladığımız o titiz bakımı saçlarımıza da uygulamamız gerekiyor ama saçlarımız bizlere “bakım istiyorum” uyarısı vermediği müddetçe çok fazla ilgilenmediğimiz için ve özellikle yazın saç bakımı konusunda oldukça zorlandığımız için karşılık olarak aldığımız şey cansız, solmuş ve kuru saçlar olur. Hele bir de kırılgan ve kuru saçlara sahipseniz, saçların sürekli kabarması da cabasıdır. Eğer ki saçlarımızı yeteri kadar nemlendirmezsek saçlarımız; cansız ve güçsüz olur aynı zamanda kolayca dökülür. Bu yüzden yazın saç bakımı yapmak ve saçları nemli tutmak saçlarımızın mutluluğu için önemli ve atlanmaması gereken bir detaydır.

Saçlar Nasıl Nemlendirilir?

Her şeyden önce kendi kişisel sağlığımız olmadan hiçbir şey düzgün ilerlemez. Sağlıklı saçlar istiyorsak bedenimizi de doğru orantıda sağlıklı tutmalıyız. Sağlıklı beslenmeli, doğru protein ve vitaminleri aldığımıza emin olmalıyız. Mesela B vitamini açısından zengin meyve ve sebzeleri tüketmeye, E vitamini içinse bakliyatlara ve zeytinyağlı ürünleri tüketmeye özen göstermeliyiz. Her gün bol bol su içmeyi kesinlikle aksatmamalıyız. 

Saç Bakım Ürünlerinin Nemlendirme Açısından Önemi

-Zeytinyağının saça faydalarını bilmeyen yoktur eminim ki. Bioblas’ın bizlere sunduğu mükemmel bir kolaylık olan zeytinyağı şampuanı, saç bakımı ürünü olarak saçımızı nemlendirmemizde büyük bir rol oynamakta. Kuru saçlara yönelik yaz için şampuan konusunda tercih edilebilir bir ürün.

-Saç bakımı yapmak önemli demiştik, saçı besleyen ve nemlendiren saç maskeleri  kullanımı, yazın saç bakımı konusunun önemli bir bölümüdür.

-Özellikle deniz ve havuz içeren tatillerdeyken gün boyu su bazlı saç spreyleri ile saçlarınızı nemli tutabilirsiniz.

-Fön makineleri soğuk kış aylarında kurtarıcı bir ürünmüş gibi gözükse de saçlar üzerinde ekstra bir kurutma etkisi olduğu için özellikle yaz aylarında bu durum, saç yapısına hasar vermeye kadar gidebilir.

-Gece bakımını unutmayın. Saçınıza nemlendirici bir maskeyle bakım uyguladıktan sonra güzel ve rahat bir uyku çekebilirsiniz çünkü uygulayacağınız bu bakım, gece boyu saçınızın nemli kalmasına yardım edecektir. YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

SLS’nin Açılımı Nedir? SLS’nin Zararları Nelerdir?

Halk arasında SLS olarak bilinen Sodyum Lauril Sülfat anlamına gelmektedir. Sodyum Lauril Sülfat orta derecede tahriş edici özelliğe sahip bir maddedir. Cilt tarafından kolayca emilebilen bu kimyasal birkaç gün boyunca ciltte yer edinmektedir. Sodyum Lauril Sülfat aynı zamanda çeşitli kimyasallarla tepkimeye girerek kanserojen olduğu bilinen nitrozaminlere dönüşebilmektedir. Peki, Sodyum Lauril Sülfat nerelerde kullanılmaktadır? Bilinen zararları nelerdir?

Saç Uzmanı Kime Denir?

Saçlarınızın bakımı ve saç sağlığınızın teşhisi için saç uzmanı ile görüşebilirsiniz. Aşağıda uzmanlık alanı ile ilgili detaylı bilgi sunulmuştur.Uzman adı altında anılan saç uzmanı, saçlarınızın sağlığının teşhis edilmesi ve yaşanan bir sorun varsa anında çözüm üretilmesi için çalışmaktadır. Güzellik merkezlerine gittiğinizde, saç bakım uzmanlarının bu kapsamda size yardımcı olacağını göreceksiniz. Saç derisi, saç ucu ve kökü konusunda uzman olan bu kişiler, saçlarınızın yapısına bakarak yaşadığınız bir problem varsa çözümü için gereğinin yapılmasını sağlayacaktır.

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.