Bioblas’tan HABERLER

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Elle - Formsante - Elele editörlerinin önerisi BIOBLAS Prociyanidin

Saç dökülmeleri kadınlar için de önemli bir problem. Saç dökülmelerine karşı etkili bir çözüm sunan üzüm çekirdeği ekstreli Bioblas Procyanidin şampuan serisi ise bu problem karşısında aradığınız cevap olabilir.

Deniz ÜNALDI :  Saç dökülmesi herkes için can sıkıcı. Bu durum maalesef biz kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. Saç tellerimin çok düz olması, boya ve yaz boyu güneş ışınlarının etkisine maruz kalması sebebiyle saçlarım oldukça cansızlaştı, hacmini kaybetti ve dökülmeye başladı. Bu soruna doğal içeriğe sahip bir çözüm ararken Bioblas Procyanidin üzüm çekirdeği ekstreli şampuan serisi ile tanıştım. İlk kullanımdan sonra bile hacim ve canlılık kazanan saçlarımda, sonraki kullanımlarda dökülmenin de büyük oranda azaldığını gördüm. Saçlarımın nem kazanması, beslenmesi ve ışıl ışıl parlaması için kullandığım Bioblas argan yağı da saçımı ağırlaştırmadı ve sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oldu. Artık saç bakımı ritüelim Bioblas Procyanidin şampuan ve argan yağından ibaret....

Doğal Şampuan Arayanlara Yeni Organic Oils Şampuan ve Saç Bakım ürünleri

Doğal ve organik içerikler ile saç tipinize özel hassas, yağun bakım sağlayan, organik yağ içerikli serum katkılı yeni Bioblas Organic Oil serisi raflarda yerini aldı.

Organic yağ içerikli serum katkısı sayesinde, dış etkenlerin saçlar üzerindeki etkisini azaltır, saçları besleyerek saçın ömrünü uzatır. Saç dökülmesini engeller.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur:

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.

Saçlar Neden Elektriklenir?

Bu sorunun birçok sebebi vardır. En temel nedeni durgun elektriklerin oluşmasıdır. Saçlarımızı tararken sürtünen tarak negatif enerji yükü ortaya çıkararak saçlarımızı kabartmaya başlar.

Yanlış yıkama: Saçlarımızı yanlış yıkamamız sonucu elektriklenme oluşur. Örneğin saçlarımızı şampuanlarken birbirine çok fazla sürtmek saçlarımızın kırılmasına ve kuruduğu zaman elektriklenmesine sebep olur.

Yanlış tarak ve şekillendirici ürünlerin kullanımı: Sentetik tarak kullanmak saçlarda elektriklenmeye yol açar. Bunun yerine tahta tarak kullanılarak saçtaki elektriklenme azalır.

Yanlış şampuan seçimi: Saç tipimize ve derimize uygun olmayan şampuan kullanmak saçlarımızın elektriklenmesine yol açar.

Saç elektriklenmesine neden olan diğer etkenler

  • Çok sıcak ve çok soğuğa maruz kalma
  • Çok sık kimyasal ürünler kullanıp saçın yapısını bozmak
  • Havadaki nem eksikliği
  • Hijyen eksikliği
  • Sentetik malzemeler ile saçın çok fazla temas etmesi
  • Saçları çok sık taramak
  • Her gün saçları yıkamak

Saçlarda Elektriklenme Sorunu Nasıl Önlenir?

Birkaç önlem ve uygulanacak saç bakımlarıyla önlenebilir. İşte bazı öneriler;

Nem oranını arttırın: Saçlarda kuruma sonucu oluşan elektriklenme sorunu giderilmek isteniyorsa saç nemlendirilmelidir. Bunun için saçı nemlendirmeye yönelik ürünler kullanılmalı ve doğal maskelerle saça bakım yapılmalıdır.

Fön makinesi ve ısı veren şekillendiricilerin kullanımı: Saç kurutma makinesi kullanmak saçın nem ve yağ dengesini bozarak saçların daha kuru ve yıpranmış gözükmesine sebep olur. Bu yüzden saç kurutma makinesi kullanımı en aza indirilip saçın kendi halinde kuruması beklenmelidir. Saça ısı veren şekillendiriciler kullanmak da saçın elektriklenmesine sebep olur. Bu yüzden saç şekillendiricilerinde kullanımı en aza indirilmelidir.

Saç spreyi: Saç spreyi de elektriklenme sorununun çözümlerinden biridir. Saç spreyi uygulamak hem elektriklenmeyi hem de elektriklenme sonucu oluşan kabarmayı önler. Saç spreyini doğrudan saçınıza uygulamak yerine fırçanıza sıkıp saçlarınızı öyle tararsanız daha az miktarda sprey kullanmış olursunuz. Çok fazla saç spreyi kullanmak da saçların kuruyup yıpranmasına sebep olur.

Saç yıkama sıklığınızı azaltın: Saçları çok sık yıkamak saçlardaki nem ve yağ oranını azaltıp saçın elektriklenmesine yok açar. Çok fazla kimyasal içeren şampuanlardan kaçınmalısınız.

Tarak ve fırça kullanımı: Plastik tarak ve fırçalar saçlarda elektriklenmeyi tetiklerler. Bunun yerine seramik, metal ya da tahta tarak ve fırça kullanmak elektriklenme miktarınızı azaltır. Dişleri aralıklı olan taraklar daha az miktarda elektrik yükü oluşturacağı için elektriklenme oluşumunu azaltacaklardır.

Saç bakım yağları: Saç bakım yağları elektriklenme sorununu önler. Saçları kurutmadan önce bakım yağı uygulamak saçlarda oluşan kurumayı önler ve gerekli nemi sağlar. Eğer saçlara fazla yağ uygulanırsa saç derisi yağlanır ve yağlı bir görüntü ortaya çıkar.