Bioblas’tan HABERLER

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Elle - Formsante - Elele editörlerinin önerisi BIOBLAS Prociyanidin

Saç dökülmeleri kadınlar için de önemli bir problem. Saç dökülmelerine karşı etkili bir çözüm sunan üzüm çekirdeği ekstreli Bioblas Procyanidin şampuan serisi ise bu problem karşısında aradığınız cevap olabilir.

Deniz ÜNALDI :  Saç dökülmesi herkes için can sıkıcı. Bu durum maalesef biz kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. Saç tellerimin çok düz olması, boya ve yaz boyu güneş ışınlarının etkisine maruz kalması sebebiyle saçlarım oldukça cansızlaştı, hacmini kaybetti ve dökülmeye başladı. Bu soruna doğal içeriğe sahip bir çözüm ararken Bioblas Procyanidin üzüm çekirdeği ekstreli şampuan serisi ile tanıştım. İlk kullanımdan sonra bile hacim ve canlılık kazanan saçlarımda, sonraki kullanımlarda dökülmenin de büyük oranda azaldığını gördüm. Saçlarımın nem kazanması, beslenmesi ve ışıl ışıl parlaması için kullandığım Bioblas argan yağı da saçımı ağırlaştırmadı ve sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oldu. Artık saç bakımı ritüelim Bioblas Procyanidin şampuan ve argan yağından ibaret....

Doğal Şampuan Arayanlara Yeni Organic Oils Şampuan ve Saç Bakım ürünleri

Doğal ve organik içerikler ile saç tipinize özel hassas, yağun bakım sağlayan, organik yağ içerikli serum katkılı yeni Bioblas Organic Oil serisi raflarda yerini aldı.

Organic yağ içerikli serum katkısı sayesinde, dış etkenlerin saçlar üzerindeki etkisini azaltır, saçları besleyerek saçın ömrünü uzatır. Saç dökülmesini engeller.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur:

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.

Phytosterol Nedir? Phytosterol Şampuanın Saça Faydaları

Phytosterol yani Fitosteroller (bitkisel steroller) kabuklu yemişler, meyveler, sebzeler ve tohumlarda bulunan, kolesterol yapısına benzer bitkisel bileşiklerdir. Beyaz renklidirler, hafif ve karakteristik kokuları vardır. Suda çözünmezler, alkollerde çözünürler. Fitosteroller, kolesterol oranını düşürmeye, düşük kolesterol kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca tıpta ve kozmetik ürünlerinde de kullanılır.

Saçta Sebum Üretimi Neden Artar ya da Azalır?

Saçta var olan sebum bazı zamanlarda artış gösterirken bazı zamanlarda azalmaya başlar. Peki, sebum nedir ve sebum üretimini etkileyen faktörler nelerdir? Birlikte inceleyelim. Sebum, yağ bezlerinden salgılanan, açık renkli ve mumsu bir maddedir. Sebum cildi nemlendirirken aynı zamanda dış etkenlere karşı korur ve ciltte yaşanabilecek su kayıplarını önler. Vücutta bulunan yağ bezleri tarafından üretilen sebum; %57 trigliseritler ve yağ asitleri, %26 mum esterleri, %12 skualen ve %5 kolestrolden oluşur.

Tiroid Hastaları Saç Dökülmesi Karşısında Ne Yapmalı?

Metabolizmadan sorumlu olan tiroid bezleri, zamanda enerji üretimine yardımcı olan bezlerden biridir. Bazı zamanlarda tiroid bezlerinin yavaş çalışmasıyla birlikte “hipotiroidizm” adı verilen durum ortaya çıkar. Düşük tiroid olarak bilinen bu durumun sonuçlarından biri de saç tellerinin güçsüzleşmesi ve devamında dökülmesidir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. 

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Saç Uzmanı Kime Denir?

Saçlarınızın bakımı ve saç sağlığınızın teşhisi için saç uzmanı ile görüşebilirsiniz. Aşağıda uzmanlık alanı ile ilgili detaylı bilgi sunulmuştur.Uzman adı altında anılan saç uzmanı, saçlarınızın sağlığının teşhis edilmesi ve yaşanan bir sorun varsa anında çözüm üretilmesi için çalışmaktadır. Güzellik merkezlerine gittiğinizde, saç bakım uzmanlarının bu kapsamda size yardımcı olacağını göreceksiniz. Saç derisi, saç ucu ve kökü konusunda uzman olan bu kişiler, saçlarınızın yapısına bakarak yaşadığınız bir problem varsa çözümü için gereğinin yapılmasını sağlayacaktır.

Saç Uzmanı Kime Denir?

Saçlarınızın bakımı ve saç sağlığınızın teşhisi için saç uzmanı ile görüşebilirsiniz. Aşağıda uzmanlık alanı ile ilgili detaylı bilgi sunulmuştur.

Saç Uzmanı Hakkında

Uzman adı altında anılan saç uzmanı, saçlarınızın sağlığının teşhis edilmesi ve yaşanan bir sorun varsa anında çözüm üretilmesi için çalışmaktadır. Güzellik merkezlerine gittiğinizde, saç bakım uzmanlarının bu kapsamda size yardımcı olacağını göreceksiniz. Saç derisi, saç ucu ve kökü konusunda uzman olan bu kişiler, saçlarınızın yapısına bakarak yaşadığınız bir problem varsa çözümü için gereğinin yapılmasını sağlayacaktır.

Saç Uzmanları Ne Yapar?

Güzellik merkezlerine gittiğinizde ya da herhangi bir uzmanın konuşmasını dinlediğinizde, saç uzmanı ne yapar sorunun cevaplanmasını isteyebilirsiniz. Uzman görüşleri alarak saçlarınızın sağlığına kavuşması söz konusu olacaktır.

  • Saç analizlerinin yapılması
  • Saça uygun olan temizleme ürünlerinin söylenmesi
  • Saça uygun olan bakım ürünleri hakkında bilgi verilmesi
  • Saç bakımının nasıl yapılması gerektiği konusunda net bilgi sunulacaktır.

Yukarıda verilen tüm bu hizmeti sunan kişilere saç uzmanı denir diyebiliriz. Eğer sizin de saç analizi yaptırmaya ihtiyacınız varsa, direkt olarak uzmanlar ile iletişime geçerek saç bakımınızın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Uzmanı ile Saç Analizi

Uzmanların sunmuş olduğu hizmet seçenekleri içinde saç analizi yer alıyor. Saç analizi yaptırmak istiyorum diyen bir kişi, güzellik ve saç merkezleri aracılığı ile saç analizinin yapılmasını sağlayabilir. Oldukça hızlı bir işlem olduğundan, direkt olarak uzmanın saçınız hakkında yapmanız gerekenler açısından bilgi vermesi olağandır.

  • Saç Analizi: Söz konusu olan analiz için her uzmanın farklı bir yöntem geliştirmesi mümkündür. Analizin nasıl yapıldığından ziyade, sonuç önemlidir. Sonucunda size hangi ürünleri kullanarak saçlarınızın sağlığına kavuşabileceği konusunda bilgi sunulmalıdır. Bu bilgi üzerinden saçlarınızın bakımı için gerekeni yapabilmelisiniz.

Analiz hakkında almış olduğunuz bilgiler sayesinde, saç analizi sonrasında ne gibi avantajlar elde edeceğinizi de göreceksiniz. Dilerseniz direkt olarak analizin yapılmasını sağlayarak, sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Uzmanı ile Saç Bakımı

Saç uzmanı saç tipinize göre çözümler sunacaktır. Bunun için analiz oldukça önemlidir. Doğru bir analiz ile en iyi şekilde saçlarınızın bakımının yapılmasını sağlayacaksınız. Bakım için gereken ürünlerin ne olduğu, ürünlerin hangi özelliğe sahip olması gerektiği oldukça önemli. Bunlardan yola çıkarak, direkt olarak saç bakımını yapabileceksiniz.

Duş öncesi bakım;

Analiz sonrasında duş öncesi bakım ürünlerinin kullanılmasının gerekli olup olmadığı hakkında bilgi sunulacaktır. Kullanmanız gereken ürünlerin saç tipinize uygun olması halinde, direkt olarak siz de bu ürünlere kullanarak duş öncesi bakım yapabilirsiniz.

Duş sırasında bakım;

Saç diplerinize masaj yaparak, duş sırasında uygulayacağınız Bioblas şampuan ve diğer bakım ürünleri yer almaktadır. Bu ürünleri kullanarak direkt olarak saçlarınızın güçlü gözükmesini sağlayabilirsiniz. Güçlü saçlar için ihmal etmeden bakım yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Duş sonrası bakım;

Kuru olan saçlar için duş sonrası bakım son derece önemlidir. Bunun için yapmanız gereken, bakım yağları kullanmaktır. Çok sayıda bakım yağı ürünü bulunduğundan, analiz sonrasında sizin hangi içeriğe sahip olan bakım yağı kullanmanız gerektiği uzman tarafından bildirilecektir.

Verilen bilgiler sayesinde saç bakımını ve saç temizliğini en doğru şeklide yapacaksınız. Saç uzmanı aracılığıyla yapabilirsiniz.