Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlar, normal düz saçlara göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Hem bakımı hem de taranması biraz daha yorucu olabilir. Sağlıklı ve güzel bir görünüm için kıvırcık saç bakımına dair bilmeniz gerekenler!

Kıvırcık saç tipi diğer saç tiplerine göre daha zahmetlidir ve özel bakım gerektiren bir yapıdadır. Kıvırcık saç kadın erkek fark etmeksizin özel ilgi ister.  Şekillendirmek, taramak, bakım yapmak için çokça zahmete girer ve zaman harcarsınız. 

Kıvırcık Saç Bakımında En Doğru Başlangıç Nedir?

 Öncelikle doğru ürün kullandığınızdan emin olmalısınız. Saçlarınıza uyguladığınız şampuan ve saç kremi çok önemlidir. Saçlarınızı kurutmayacak ve aynı zamanda kabarmasını önleyecek bakım ürünleri seçmelisiniz. Nemlendirici bir şampuan ve kolay taramanızı sağlayacak ve kuru görüntüden uzaklaştıracak yoğun bir krem kullanmalısınız. Bu işlemlerden sonra saçlarınızı tarayıp bir havlu yardımı ile fazla nemini almalısınız. Daha sonra saçlarınızdaki bukleleri güzelleştirip koruyacak, kabartmayacak ama anı zamanda ağırlaştırmayacak bir ürün ile şekillendirmelisiniz. Eğer saçlarınız ince telliyse saçı ağırlaştıracak şekillendirme ürünlerinden uzak durmalısınız. Hacim veren serileri denemelisiniz. Bunun yanı sıra saç kesimi de en az ürünler kadar önemlidir. Saç ve yüz tipinize uygun kesim ile daha mutlu olacağınız sonuçlar alabilirsiniz. Kıvırcık saç için şampuan önerisi için Bioblas ürün gruplarına göz atabilirsiniz.

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı

Bukleli ve kıvırcık yeni moda erkek saç trendlerini, en az kadınlar kadar erkeklerin de kıvırcık saçlara bakım yapması gerektiğinin en büyük göstergesi olmuş durumda. Kadınlara göre daha kısa ve sık bir yapıya sahip olan erkekler, özel bakım şampuanlarının yanı sıra saç kremleri ile de kökleri beslemeli ve uçlarının canlı kalmasını sağlamalıdır. Saçlar düz ve baskı uygulanmadan taratılıp, kendi haline bırakılmalıdır.

Kadın Kıvırcık Saç Bakımı

Erkeklere göre kadınlarda daha uzun bir formda kullanılan kıvırcık saç, parlak ve göz alıcı olmalıdır. Uzun kıvırcık saçlarda doğal olarak kurutmaya bırakmak en temel bakım tüyolarından bir tanesidir. Maşa kullanmak zorunda kalırsanız, öncesinde ısıya karşı korumak için saç bakım ürünleri uygulanmalıdır.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Saç Sağlığını Bozan Alışkanlıklar Nelerdir?

Sağ sağlığını olumsuz etkileyen faktörler nelerdir?

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. 

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur.

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...