Bioblas’tan HABERLER

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Elle - Formsante - Elele editörlerinin önerisi BIOBLAS Prociyanidin

Saç dökülmeleri kadınlar için de önemli bir problem. Saç dökülmelerine karşı etkili bir çözüm sunan üzüm çekirdeği ekstreli Bioblas Procyanidin şampuan serisi ise bu problem karşısında aradığınız cevap olabilir.

Deniz ÜNALDI :  Saç dökülmesi herkes için can sıkıcı. Bu durum maalesef biz kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. Saç tellerimin çok düz olması, boya ve yaz boyu güneş ışınlarının etkisine maruz kalması sebebiyle saçlarım oldukça cansızlaştı, hacmini kaybetti ve dökülmeye başladı. Bu soruna doğal içeriğe sahip bir çözüm ararken Bioblas Procyanidin üzüm çekirdeği ekstreli şampuan serisi ile tanıştım. İlk kullanımdan sonra bile hacim ve canlılık kazanan saçlarımda, sonraki kullanımlarda dökülmenin de büyük oranda azaldığını gördüm. Saçlarımın nem kazanması, beslenmesi ve ışıl ışıl parlaması için kullandığım Bioblas argan yağı da saçımı ağırlaştırmadı ve sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oldu. Artık saç bakımı ritüelim Bioblas Procyanidin şampuan ve argan yağından ibaret....

Doğal Şampuan Arayanlara Yeni Organic Oils Şampuan ve Saç Bakım ürünleri

Doğal ve organik içerikler ile saç tipinize özel hassas, yağun bakım sağlayan, organik yağ içerikli serum katkılı yeni Bioblas Organic Oil serisi raflarda yerini aldı.

Organic yağ içerikli serum katkısı sayesinde, dış etkenlerin saçlar üzerindeki etkisini azaltır, saçları besleyerek saçın ömrünü uzatır. Saç dökülmesini engeller.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur:

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur:

Medula: Saçımızın merkezinde bulunan yumuşak kısımdır. Kalın telli saçlara sahip kişilerin medulaları daha büyük, ince telli saçlara sahip kişilerin medulaları daha küçük olur.

Korteks: Saçımızın en kalın katmanıdır. Saçlarımıza renk veren pigmentler ve çeşitli ipliksi proteinler bu katmanda bulunur.

Kütiküla: Saçın en dıştaki koruyucu katmanıdır.

Saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekillendirmemiz en sert ve en dıştaki katmana yani katikülaya zarar vermemize sebep olur ve katiküla yapması gereken koruma görevini gerektiği gibi yapamaz hale gelir. Bu da proteinlerin bir kısmını kaybetmemize ve saçlarımızın kırılmasına sebep olur.

Hindistan Cevizi Yağının Saç üzerindeki etkisi

Hindistan cevizi yağı şampuanı saçlarınızın protein kaybını engeller ve sağlıklı görünmelerini sağlar. Hindistan cevizi yağının saçlar üzerinde olumlu etkilerini kanıtlayan araştırmalar vardır.

Bir araştırmada ayçiçeği yağı, maden yağı ve hindistan cevizi yağı karşılaştırılmış hangisinin daha iyi koruduğunu anlamak için saçlardaki protein kaybı ölçülmüştür. Araştırma sonucunda hindistan cevizi yağının saçlara uygulandığında protein kaybını engellemekte en etkili yağ olduğu tespit edilmiştir. Hatta hindistan cevizi yağı yıpranmış saçlar üzerinde de protein kaybını engellemiştir.

Saçlarınızı Yıkamadan Önce veya Sonra Yağ ile bakım yaparak Zarar Görmelerini Engelleyebilirsiniz

Saçlarınızı 2 şekilde yağlayabilirsiniz. Birincisi yıkamadan önce yağlamaktır. Böylece saçın yıkama ve ıslakken gördüğü zarar azaltılır. İkincisi ise yıkadıktan sonra yağlamaktır. Bu saçı yumuşatıp tararken veya şekillendirirken kopma ve kırılma olasılığını en aza indirir.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Uzatır Mı?

Saç uzadıkça yıpranıp yorgun görünür. Hindistan cevizi yağı ise;

  • Saçlarınızı nemlendirerek kırılmalarını en aza indirir.
  • Protein kayıplarını önleyerek saçlarınızı korur.
  • Dış etkenlerden saçlarınızı korur.

Hindistan Cevizi Yağı Saçınıza Zarar Verir Mi?

Hindistan cevizi yağı zararlı olmamakla birlikte çok fazla kullanıldığı zaman kafa derinizde yağ birikir.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

  • Saç kremi olarak kullanılabilir.
  • Bukleleri açmak için kullanılabilir.
  • Maske olarak kullanılabilir.
  • Saç derinize bakım yapmak için kullanılır.

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.