Bioblas’tan FAYDALI BİLGİLER

Dökülen Saç Geri Çıkar Mı ?

Kaybettiğimiz saçlarımız bir daha çıkar mı? 

Dökülen Saç Geri Çıkar Mı?

Saçlarında dökülme meydana gelen herkes dökülen saç geri çıkar mı sorusunu kendine sormuştur. Saçların dökülmesi genetik kaynaklı olabileceği gibi hormon değişimleri veya dış etkenlerden kaynaklı olarak da meydana gelebilir. Eğer belirli bir etkene dayanmadan saç dökülmesi meydana geliyorsa, bu durum saç köklerinin zayıfladığını gösterir. 

Saç dökülmesini azaltmak veya durdurmak için çeşitli yöntemlere başvurulabilir. Saçların beslenmesini sağlayan çeşitli gıdaların yanı sıra saç köklerini güçlendiren çeşitli saç bakım ürünleri saçları güçlendirip dökülmeyi engelleyebilir. Saç kökleri zayıflamış olsa da, eğer hala mevcutsa saç kökleri güçlenip tekrardan çıkabilir. Her saç telinin bir ömrü vardır, ömrü dolan saç telleri dökülür. Ortalama olarak günde 100 saç teli dökülmesi normal karşılanabilir ancak gözle görülür düzeyde giderek artan bir dökülme meydana geliyorsa bu bir problem yaratabilir. 

Saç Dökülmesi Neyden Kaynaklanır?

Saç dökülmeleri; çevresel etmenler, hormon değişiklikleri, mevsimsel etkenler ve stres kaynaklı yaşanabilmektedir. Her saç teli zamanla dökülür. Fakat bunun belirli bir limiti vardır. Eğer saçlar sebepsizce gün geçtikçe daha fazla dökülüyorsa bu noktada saç köklerin iyileştirecek saç bakım ürünlerinin kullanılması fayda sağlayabilir. 

Stres kaynaklı yaşanan saç dökülmeleri, genel olarak zaman geçtikçe kendiliğinden yeniden çıkmaktadır. Dökülen saçların tekrar çıkmasını engelleyen en önemli unsur ise genetik olabilir. Eğer genetik kaynaklı, güçlü ve sağlıklı saçlara sahip değilseniz saçlarınızın dökülmesi ve kendiliğinden yeniden çıkması çok zor olabilir. Saça uygulanan sıcak işlemler de saçları zayıflatarak dökülmelerine neden olabilir. Bu doğrultuda fön, maşa gibi saça uygulanan sıcaklıklardan uzak durumları veya çok sık yapılmamalıdır. Bir diğer sorun ise ilerleyen yaş olabilir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte metabolizma eskisi gibi çalışmadığı için vücudun pek ihtiyaç duymadığı noktaları onarımında gecikme yaşanabilir ve bu durum sonucunda dökülen saçların yeniden çıkması gecikebilir. Sonuç olarak, çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmeleri meydana gelebilir. Bu dökülmeyi en aza indirmek için gerekli gıda takviyeleri yapılabilir ve saçın ihtiyacı olan saç bakım ürünleri kullanılabilir. 

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

Saçı Besleme Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için en önemli adım, saçları iyi beslemektir. Peki saçlarımızın beslenmesi ne şekilde gerçekleşir? Saçlar nasıl beslenir ve biz bu konuda ne yapabiliriz? Saç kremi ile saçı beslemek yeterli midir?

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Her saç tipinin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Yağlı saç bakımı ise hem saçların yağlanmasını engellemek ve sonrasında saçları sağlıklı bir halde tutmak için iki ayrı bölümden oluşur.