Mevsimsel Saç Dökülmesinde Çözüm Bioblas!

Pek çok insanda görülen mevsimsel saç dökülmesi, her yıl eylül ve ekim aylarında 1 ay kadar sürmektedir. Bu durumu kendilerinde ilk kez fark edenler panikleseler de durum aslında son derece doğal bir sürecin parçasıdır. Vücut ölü saçları uzaklaştırır, yazın yerine gelecek güzel saçlara yer açmak için.

Pek çok insanda görülen mevsimsel saç dökülmesi, her yıl eylül ve ekim aylarında 1 ay kadar sürmektedir. Bu durumu kendilerinde ilk kez fark edenler panikleseler de durum aslında son derece doğal bir sürecin parçasıdır. Vücut ölü saçları uzaklaştırır, yazın yerine gelecek güzel saçlara yer açmak için. İnsanın biyoritmi gereği, bahar aylarında saçları canlanırken kışa doğru meydana gelen bu köklü temizlik, bazen çok miktarda saç kaybediliyor gibi algılandığında can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Bir doktora “mevsimsel saç dökülmesi” şikayetinizi danışmadan herhangi bir müdahalede bulunmak son derece sakıncalı bir harekettir. Yanlış müdahale ve yanlış kimyasalların kullanılması saçınızı eskisinden daha kötü bir hale getirebilir. Bu bağlamda Bioblas yaptığı çalışmalar ile tüm testlerden onay alarak cildinize ve saçınıza son derece faydalı ürünler üreten bir marka olduğunu bizlere kanıtlıyor.

Bioblas Saç Dökülmesi Önleyici Ürünler

Mevsimsel saç dökülmesi şikayetlerinin 3 4 hafta gibi sürelerle görülmesi gayet normal karşılansa da sonrasında hala devam ediyorsa saçlarınız için bir kırmızı alarm çalıyor demektir. Her iki durumda da saç dökülmesi ile nasıl mücadele edileceği sizin saçınızın durumuna ve yapısına bağlı olarak değişmektedir.

 Yılların saçlarınızı yıpratması, işlemlerin ve kimyasalların saç derinizi yorması sebebiyle saç kayıpları meydana gelebiliyor. Bu durumlarda ne yazık ki ölü saçları geri getirmek için bir çözüm bulunmasa da henüz kopmamış cansız saçlara ve saç derisine müdahale ederek saçlarınızı sağlığınıza kavuşturabilirsiniz. Mevsimsel saç dökülmesi için Bioblas özel çalışmalarda bulunarak bir şampuan geliştirmiştir.

Saç dökülmesini önleyici ürünler yardımı ile mevsimsel saç dökülmesi şikayetlerinin önüne geçilirken, bu şikayetlerin tekrarlamasında da azalma gözlemlenmiştir.

 

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Mevsimsel Saç Dökülmesi Hangi Aylarda Olur?

Mevsim geçişleri, özellikle yaz sonunda başlayıp bir buçuk ay kadar devam eder. Saç dökülmesi, ilk kez karşılaşanları paniklettiği gibi, her yıl meydana geliyor olması sebebiyle de can sıkıcı bir durumdur.

Erkek Tipi Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülme türlerinden biri olan "Erkek tipi saç dökülmesi" için "Erkek Tipi Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?" yazımızı okuyabilirsiniz.

Saç Sorunları Nelerdir?

Sıklıkla karşılaşılan saç sorunları nelerdir? Saç dökülmesi neden olur ve nasıl önlenir? Aradığınız tüm çözümler blog yazımızda!

Yoğun Saç Dökülmesi Nedir?

Yoğun saç dökülmesi nedir? Yoğun saç dökülmesi ile karşılaşanlar için harika bir çözüm!


Dökülen Saç Geri Çıkar Mı ?

Kaybettiğimiz saçlarımız bir daha çıkar mı?

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Kırık, yıpranmış ve hacim kaybetmiş saçlarınızı eski günlerine döndürmek Bioblas ile çok basit!

Boyalı Saçlar Nasıl Korunmalı?

Saç boyaları günümüzde neredeyse kadın erkek herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Saç sağlığı açısından yıpratıcı olan boyalar, güneş ışığından ve çeşitli nedenlerden ötürü ton değiştirerek solar ve istenmeyen bir hal alır. Güneşten yayılan UV ışınları saç boyasını etkiler ve saç renginde solmalar meydana getirir...

Saç Kremi Ne işe Yarar?

Saç kremi hem kadınların hem erkeklerin kullanabildiği, saçları hacimlendiren, yumuşatan, parlaklık katan, bakım yapan, saç uçlarını nemlendiren bir üründür. Genellikle karışan saçların kolay açılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Saç kremlerinin içeriğinde saçı besleyen maddeler ve besleyici yağlar kullanılmaktadır....