Bioblas’tan HABERLER

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Elle - Formsante - Elele editörlerinin önerisi BIOBLAS Prociyanidin

Saç dökülmeleri kadınlar için de önemli bir problem. Saç dökülmelerine karşı etkili bir çözüm sunan üzüm çekirdeği ekstreli Bioblas Procyanidin şampuan serisi ise bu problem karşısında aradığınız cevap olabilir.

Deniz ÜNALDI :  Saç dökülmesi herkes için can sıkıcı. Bu durum maalesef biz kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. Saç tellerimin çok düz olması, boya ve yaz boyu güneş ışınlarının etkisine maruz kalması sebebiyle saçlarım oldukça cansızlaştı, hacmini kaybetti ve dökülmeye başladı. Bu soruna doğal içeriğe sahip bir çözüm ararken Bioblas Procyanidin üzüm çekirdeği ekstreli şampuan serisi ile tanıştım. İlk kullanımdan sonra bile hacim ve canlılık kazanan saçlarımda, sonraki kullanımlarda dökülmenin de büyük oranda azaldığını gördüm. Saçlarımın nem kazanması, beslenmesi ve ışıl ışıl parlaması için kullandığım Bioblas argan yağı da saçımı ağırlaştırmadı ve sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oldu. Artık saç bakımı ritüelim Bioblas Procyanidin şampuan ve argan yağından ibaret....


Duygu HAKSUN :  Sonbahar, kış, ilkbahar, yaz, mevsim geçişleri, stres, sık yıkama fark etmeden her daim tutam tutam dökülen saçlarım için tehlike çanları çalıyor. Özellikle benim gibi uzun ve ince telli saçlara sahip olanlar için yitip giden her saç teli kabus yaşatıyor. Benim gibi dökülen, cansız, hacimsiz saçları güçlendirecek ve kendine getirecek, bir kurtarıcıya ihtiyacı olanlar daha fazla beklemeden Yeni Bioblas Procyanidin üzüm çekirdeği içeren onarıcı bakım şampuanını denemeli. Saç dökülmesine karşı üzüm çekirdeğinin antioksidan etkisi ve Phytovitamin mineral katkılı bitkisel serum içeriği ile saçlarımı besledi ve güçlendirdi ve hacim kazandırdı. Üstelik sık kullanıma uygun olması benim gibi saçlarını her gün yıkayanlar için ideal. Saçlarım için yaptığım diğer iyilik ise kesinlikle Bioblas Organic Oils argan yağı. Saçlarımı hem besleyen hem de yumuşacık ve parlak yapan argan yağı ile son dokunuşu yaptığımda saçlarımın bana teşekkür ettiğini duyar gibiyim : )

Deran ÇETİNSARAÇ :  Mevsim geçişlerinden bağımsız saç dökülmesi problemi yaşadığım için kullandığım şampuanı da saç dökülmesini önleyici özellikli olanlardan seçiyorum. Genelde bu problemi çözmeye yönelik ürünler, saçımı olduğundan daha da kuruttuğu için gönül rahatlığıyla kullanamıyordum. Bioblas Procyanidin saç dökülmesine karşı etkili şampuan, doğal içerikleri sayesinde hem saçlarımın dökülmesini azalttı hem de daha fazla kurumasına sebep olmadı. Her gün yıkadığımda bile aynı sonucu elde ettim. Üstelik devamında kullandığım Bioblas Organic Oils argan yağı saçlarımın elektriklenmesini engelledi. Bu ürünün sadece saç uçlarına değil, dipler hariç tüm saça sürülebiliyor olması en çok hoşuma giden özelliği oldu. Bu sayede banyo sonrası başka bir şekillendirici ürüne gerek duymadan saçlarımı bu yağla şekillendirdim. Bu ikili sayesinde saç bakım ritüelim değişti.

Filiz ŞEREF :  İnce telli ve hacmini sıkça kaybetmeye müsait bir saç yapınız varsa, hayat bazen zorlayabiliyor. Bunu önleme çabaları için yapılan işlemler ise saçlarda onarımı zor yıpranmalar yaratabiliyor. Saçıma, fön, maşa gibi işlemleri özel günler dışında yapmaktan ve yaptırmaktan yaklaşık 7-8 yıl önce vazgeçmemde bunun etkisi büyük. Orjinal haliyle, en doğal şekliyle, en önemlisi de sağlıkla parlayabilmesi saçlarımla ilgili hedefim ve en sevdiğim şey. Bu yolda ilerlerken elbette insanı destekleyici ürünler en büyük yardımcılar halini alıyor. Pek çok ürün denedim saçlarıma bu arada ve aralarında elbette pek çok güzel ürün de vardı. Ancak hacim sağlarken yumuşaklığından taviz vermek durumunda olmak biraz sıkıcı olabiliyordu.Yani her iyi ürünün iyi gelmeyen ama o kadar da olur diyebileceğimiz kusurları olabiliyor. Bioblas'ın ince telli saçlara yönelik ürünü ise kısa sürede aradığım özellikleri sağlayarak hayatımı, yıka ve çık moduna geçirmesiyle gönlümde öyle bir yer edindi ki! Üzerine bir de saç dökülmesini engelleyen ana özelliği var ki, hele mevsim geçişi dönemiyse, dökülen saçları yenilemesiyle mutluluk dozunu arttırıyor. Bioblas'ın organik argan yağı ise kesinlikle saçlar için üretilen en iyi yağlardan. Hafif ve huysuz saçlara ilaç!

ELLE - FORMSANTE - ELELE

Doğal Şampuan Arayanlara Yeni Organic Oils Şampuan ve Saç Bakım ürünleri

Doğal ve organik içerikler ile saç tipinize özel hassas, yağun bakım sağlayan, organik yağ içerikli serum katkılı yeni Bioblas Organic Oil serisi raflarda yerini aldı.

Organic yağ içerikli serum katkısı sayesinde, dış etkenlerin saçlar üzerindeki etkisini azaltır, saçları besleyerek saçın ömrünü uzatır. Saç dökülmesini engeller.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur:

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.

Phytosterol Nedir? Phytosterol Şampuanın Saça Faydaları

Phytosterol yani Fitosteroller (bitkisel steroller) kabuklu yemişler, meyveler, sebzeler ve tohumlarda bulunan, kolesterol yapısına benzer bitkisel bileşiklerdir. Beyaz renklidirler, hafif ve karakteristik kokuları vardır. Suda çözünmezler, alkollerde çözünürler. Fitosteroller, kolesterol oranını düşürmeye, düşük kolesterol kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca tıpta ve kozmetik ürünlerinde de kullanılır.

Saçta Sebum Üretimi Neden Artar ya da Azalır?

Saçta var olan sebum bazı zamanlarda artış gösterirken bazı zamanlarda azalmaya başlar. Peki, sebum nedir ve sebum üretimini etkileyen faktörler nelerdir? Birlikte inceleyelim. Sebum, yağ bezlerinden salgılanan, açık renkli ve mumsu bir maddedir. Sebum cildi nemlendirirken aynı zamanda dış etkenlere karşı korur ve ciltte yaşanabilecek su kayıplarını önler. Vücutta bulunan yağ bezleri tarafından üretilen sebum; %57 trigliseritler ve yağ asitleri, %26 mum esterleri, %12 skualen ve %5 kolestrolden oluşur.

Tiroid Hastaları Saç Dökülmesi Karşısında Ne Yapmalı?

Metabolizmadan sorumlu olan tiroid bezleri, zamanda enerji üretimine yardımcı olan bezlerden biridir. Bazı zamanlarda tiroid bezlerinin yavaş çalışmasıyla birlikte “hipotiroidizm” adı verilen durum ortaya çıkar. Düşük tiroid olarak bilinen bu durumun sonuçlarından biri de saç tellerinin güçsüzleşmesi ve devamında dökülmesidir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. 

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Saç Uzmanı Kime Denir?

Saçlarınızın bakımı ve saç sağlığınızın teşhisi için saç uzmanı ile görüşebilirsiniz. Aşağıda uzmanlık alanı ile ilgili detaylı bilgi sunulmuştur.Uzman adı altında anılan saç uzmanı, saçlarınızın sağlığının teşhis edilmesi ve yaşanan bir sorun varsa anında çözüm üretilmesi için çalışmaktadır. Güzellik merkezlerine gittiğinizde, saç bakım uzmanlarının bu kapsamda size yardımcı olacağını göreceksiniz. Saç derisi, saç ucu ve kökü konusunda uzman olan bu kişiler, saçlarınızın yapısına bakarak yaşadığınız bir problem varsa çözümü için gereğinin yapılmasını sağlayacaktır.