Saç Kremini Doğru Uygulama Yöntemi

Saç Kremini Doğru Uygulama Yöntemi

Hemen hemen birçok kişinin aşina olduğu ve kullandığı saç kremleri, daha bakımlı ve canlı saçlara sahip olmak için kullanılıyor. Günümüzde birçok farklı marka farklı çeşitlerde saç kremleri üretiyor. Bu kremler doğru kullanılmadığı durumlarda saçları beslemek yerine dökülmesine yol açabilir.

Hemen hemen birçok kişinin aşina olduğu ve kullandığı saç kremleri, daha bakımlı ve canlı saçlara sahip olmak için kullanılıyor. Günümüzde birçok farklı marka farklı çeşitlerde saç kremleri üretiyor. Bu kremler doğru kullanılmadığı durumlarda saçları beslemek yerine dökülmesine yol açabilir. Bu nedenle tercih edilen saç kreminin önerilen şekilde kullanımı, tahmin edildiğinden daha da önemlidir. Peki saç kreminin doğru uygulama yöntemi nedir? Sizler için anlatıyoruz!

Saç Tipinize Uygun Saç Kremini Seçin

Geleneksel saç kremleri her duş alındığı zaman, şampuan durulandıktan sonra saça uygulanır. Bu tip saç kremleri, saça ısıyla şekil veren aletler, kimyasallar ya da saçların her gün maruz kaldığı yıpranmaların sebep olduğu hasarı önlemek için uygulanır. Saçların her türlü ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilen saç kremi çeşitleri bulunur. Önemli olan sizin saç telleriniz için uygun özellikteki ürünü saçlarınıza kullanmanızdır.

Saç Kremi Uygulaması

Avcunuza bir miktar saç kremini sıkın; ihtiyacınız olan bu miktar saçınızın uzunluğuna göre değişebilir. Saçları uzun olan kişiler biraz daha fazla ölçüde saç kremi kullanabilirler. Sonrasında krem, saç uçlarına uygulanır ve tüm tutamlarına sürülür. Saç bakım kremi, saçın yalnızca uçlarına uygulanmalıdır çünkü saçın asıl hasar gören ve onarılması gereken bölümü burasıdır.

Saç Kremini Bekletmek

Saç kremini bekletme adımı, tercihe bağlıdır. Saç kreminin saçta bekleme süresi ne kadar uzun olursa saç sağlığına da etkisi bir o kadar fazla olacaktır. Acelenizin olduğu durumlarda saç bakım kremi uygulaması sonrasında saçlar hemen durulanabilir fakat birkaç dakika bekletildiği durumlarda saç kremi, saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.

Saç Kreminin Durulanması

Saç kreminin durulanması adımında suyun ısısı ılık olmalıdır. Sıcak su, yıkama anında saçlara zarar verir. Bu nedenle soğuk ya da ılık suyla duş almak saç telleri ve saç derisi için oldukça iyidir. Saç kreminin durulanması 1-2 dakika sürebilir. Saçlarınızda hala “yapışkan” bir his varsa, saç kremi yeterince durulanmamış anlamına gelebilir. Saçlarınız kaygan ve yumuşak bir his veriyorsa, işlem tamam demektir! Saçlarınızı sıkabilir ve duştan ayrılabilirsiniz.

 

Saç Kremi Saçları Düzleştirir mi?

Saç kremi, son zamanlarda birçok kadının kullanmaya ihtiyaç duyduğu bir bakım ürünüdür. Birçok farklı etkenin saça verdiği hasar; saçlarda sertleşmelere, kurumalara ve dökülmelere sebep olabilir.

Saç Bakım Kremi Nasıl Uygulanır, Ne İşe Yarar?

Güçlü, sağlıklı ve yumuşak saçlar için kullanılan birçok saç bakım ürünü vardır. Bu ürünlerden bir tanesi de saç bakım kremidir. Saç bakım kremleri farklı formlarda ve farklı kullanım şekillerinde karşımıza çıkabilmektedir.

Kuru ve Yıpranmış Saçlarınız İçin Saç Kremi Önerileri

Saçları çok fazla işlem görmüş kişiler saçlarının kurumasından ve canlılığını yitirmesinden yakınmaktadır. Saçların kuruyup yıpranmasında; saç yıkama alışkanlıkları, saçın karakteri ve kalitesiz ürün kullanımı gibi birçok farklı neden olabilir ancak doğru saç kremleri kullanarak saçları eski sağlığına kavuşturmak mümkündür.

Beş Adımda Sıvı Saç Kremini Doğru Uygulama Yöntemi

Sıvı saç kremini doğru bir şekilde kullanmak saçınıza olan etkisini daha da arttırır. 5 adımda sıvı saç kremini doğru uygulama yöntemini öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Durulanmayan Saç Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan saç kremi nedir? Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır, farkı nedir blog yazımızda!


Saç Kremi Şampuandan Önce mi Sonra mı Kullanılmalıdır?

Pek çok kişi hala saç kremi ne işe yarar sorusunun cevabını aramaktadır. Saç kremi saça nem kazandırmak, saçın kolay taranmasını ve yumuşak olmasını sağlamak için kullanılır. Aynı zamanda saça bakım yapma etkisi de mevcuttur.

Saç Kremi Neden Kullanılmalıdır?

Saç kremi bir saç bakım ürünüdür. Saçları nemlendirir, yumuşatır ve kolay taranmasını sağlar. Saç kremlerinin içerikleri genellikle besleyici yağlar ve saç bakım maddeleri yer alır. Durulanan saç kremleri ve durulanmayan saç kremleri olarak iki çeşidi vardır.

Saç Kremi Ne işe Yarar?

Saç kremi hem kadınların hem erkeklerin kullanabildiği, saçları hacimlendiren, yumuşatan, parlaklık katan, bakım yapan, saç uçlarını nemlendiren bir üründür. Genellikle karışan saçların kolay açılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Saç kremlerinin içeriğinde saçı besleyen maddeler ve besleyici yağlar kullanılmaktadır....  

Saç Kremleri İşe Yarıyor mu?

Saç kremi kullanmak artık günlük yaşantımızda olmazsa olmaz bir hale gelmiştir. Çünkü, zaman içerisinde saçımızın en uç kısımları bir takım fiziksel etkilerle (yıkama, tarama, ısı ile şekillendirme, güneş, deniz ve havuz suyu) veya kimyasal işlemlerle (renklendirme/perma/düzleştirme) yıpranabilir.  

Saç Kremi Nasıl Uygulanır?

Kendini bilen herkes saçlarını önemser, bazen saatlerimizi sadece saçlarımızın bakımına ve şekline harcadığımız bile olur. Çünkü dış görüntümüzün çok önemli bir bölümünü saçlarımız doldurur. Birçoğumuzun saç tipi farklıdır; kimimizin saçları kuru yapıdadır, kimimizin saçı kıvırcıktır. Doğal olarak kullanılan saç bakım ürünleri de değişkenlik gösterir.

Saç Kremi Nasıl Seçilir?

Saçlarımız gün içinde sürekli yıpranır. Zamanla canlı görüntüsünü kaybedebilir, çok bakımsız kalırsa dökülüp gidebilir. İşte tam da bu noktada saç bakımı önemi ortaya çıkar. Saç bakımı, her şeyden önce kişinin vücuduna verdiği değerin dışavurumudur. Saçı canlı ve parlak olanlar hem kendini iyi hisseder, hem de beden dili olarak pozitif bir imaj bırakırlar.