Saç Dökülmesi Hangi Mevsimlerde Artar?

Saç dökülmeleri de bazı alerjiler gibi, yılın belli dönemlerinde artış göstermektedir. Bu artış genellikle yazın bitişi ile kendini gösterirken kendisini ilk kez yaşayanları da “saçlarım mı dökülüyor?” paniği ile karşı karşıya bırakmaktadır.

Saç dökülmeleri de bazı alerjiler gibi, yılın belli dönemlerinde artış göstermektedir. Bu artış genellikle yazın bitişi ile kendini gösterirken kendisini ilk kez yaşayanları da “saçlarım mı dökülüyor?” paniği ile karşı karşıya bırakmaktadır. Can sıkıcı gibi görülse de aslında mevsimsel saç dökülmesi tıpkı ağacın yapraklarını dökmesi gibi gayet normal bir durum.

Yaz aylarında tıpkı yeşeren ağaçlar gibi gürleşen ve güzelleşen saçlarımız, kış aylarına hazırlanırken güçsüz ve yıpranmış olanların dökülmesiyle diğerlerine daha iyi bakılmasını sağlar. Eylül ve Ekim ayları mevsimsel saç dökülmesi şikayetinin en çok görüldüğü aydır. Bu süreç genellikle hava değişimine alışana kadar 3-4 hafta için söz konusudur. Dolayısıyla saç dökülme şikayetiniz bu süreden daha uzun sürüyor ise, mutlaka bir uzmana danışmalı ve müdahale etmelisiniz.

Mevsimsel Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Mevsim geçişleri sırasında gayet normal olarak görülen saç dökülmeleri, daha uzun sürelerde görülüyorsa ya vücudunuza yeterince vitamin alamıyorsunuz, ya da saçınıza çok işlem yapıyorsunuz. Stres gibi faktörler saç dökülmesi şikayetlerinin ortaya çıkmasında en önemli dış etkenlerden biridir.

 

Mevsimsel saç dökülmesi gibi uzun süredir görülen saç dökülmeleri için de çeşitli müdahaleler söz konusu olmaktadır. Öncelikle bir doktora göründükten sonra, saç derinizin hangi minerallerden bakımından fakir olduğu, saç tipiniz gibi çeşitli verilere sahip olabilirsiniz. Bu verilere dayanarak kullanmanız gereken bakım ürününü kolaylıkla seçebilirsiniz. Saç dökülmesini önleyici ürünler ölü saçlar için ne yazık ki bir çözüm arz edemez. Ancak cansız saçlarınız ve yıpranan saç deriniz, bu ürünler sayesinde her geçen gün iyileşebilir.

 

Bioblas mevsimsel saç dökülmesi karşıtı şampuan ve bakım ürünleri kullanarak mevsimsel saç dökülmesi sorununu minimuma indirebilirsiniz.  Bioblas saç dökülmesi karşıtı ürünlerini bilimsel çalışmaları temel alarak, pek çok dermatolojik testten geçirerek piyasaya sürer. Bu sebeple pek çok kişide etkili sonuçlar yaratan Bioblas saçınızı en güzel haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Mevsimsel Saç Dökülmesi Hangi Aylarda Olur?

Mevsim geçişleri, özellikle yaz sonunda başlayıp bir buçuk ay kadar devam eder. Saç dökülmesi, ilk kez karşılaşanları paniklettiği gibi, her yıl meydana geliyor olması sebebiyle de can sıkıcı bir durumdur.

Erkek Tipi Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülme türlerinden biri olan "Erkek tipi saç dökülmesi" için "Erkek Tipi Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?" yazımızı okuyabilirsiniz.

Saç Sorunları Nelerdir?

Sıklıkla karşılaşılan saç sorunları nelerdir? Saç dökülmesi neden olur ve nasıl önlenir? Aradığınız tüm çözümler blog yazımızda!

Yoğun Saç Dökülmesi Nedir?

Yoğun saç dökülmesi nedir? Yoğun saç dökülmesi ile karşılaşanlar için harika bir çözüm!


Dökülen Saç Geri Çıkar Mı ?

Kaybettiğimiz saçlarımız bir daha çıkar mı?

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Kırık, yıpranmış ve hacim kaybetmiş saçlarınızı eski günlerine döndürmek Bioblas ile çok basit!

Boyalı Saçlar Nasıl Korunmalı?

Saç boyaları günümüzde neredeyse kadın erkek herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Saç sağlığı açısından yıpratıcı olan boyalar, güneş ışığından ve çeşitli nedenlerden ötürü ton değiştirerek solar ve istenmeyen bir hal alır. Güneşten yayılan UV ışınları saç boyasını etkiler ve saç renginde solmalar meydana getirir...

Saç Kremi Ne işe Yarar?

Saç kremi hem kadınların hem erkeklerin kullanabildiği, saçları hacimlendiren, yumuşatan, parlaklık katan, bakım yapan, saç uçlarını nemlendiren bir üründür. Genellikle karışan saçların kolay açılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Saç kremlerinin içeriğinde saçı besleyen maddeler ve besleyici yağlar kullanılmaktadır....