Mevsimsel Saç Dökülmesi Hangi Aylarda Olur?

Mevsim geçişleri, özellikle yaz sonunda başlayıp bir buçuk ay kadar devam eder. Saç dökülmesi, ilk kez karşılaşanları paniklettiği gibi, her yıl meydana geliyor olması sebebiyle de can sıkıcı bir durumdur.

Mevsim geçişleri, özellikle yaz sonunda başlayıp bir buçuk ay kadar devam eder. Saç dökülmesi, ilk kez karşılaşanları paniklettiği gibi, her yıl meydana geliyor olması sebebiyle de can sıkıcı bir durumdur. Yaz mevsimine girerken havanın ısınması sebebiyle canlanan saçlar, güzün ilk ayı olan Eylül’de daha az uzar. Sonrasındaki süreçte de havalar hızla soğurken, güçsüz ve yıpranmış saçlar yaz aylarında yerine yenisi gelmesi koşuluyla dökülür. Yani Eylül ve Ekim aylarında artan saç dökülmesi şikayetleri aslında sadece son derece basit ve kısa bir doğal sürece karşılık gelmektedir. Ekim ayı sonuna doğru saç dökülmesi şikayetleri genellikle azalır.

Mevsimsel saç dökülmesi şikayetinizi bir doktora danışmanız gerekse de bunu evde test etmeniz de mümkündür. Elinizle saçlarınızı başınızın üstüne toplayın sıkın ve biraz çekin. Elinizde kaç tel saç kaldığına dikkat edin. Eğer 5 sefer sonunda 15 telden fazla saçınız döküldüyse, saçlarınız dökülüyor! Kırmızı alarm!

Mevsimsel Saç Dökülmesinin Önlenmesi

Saç dökülmesi şikayetleri eğer mevsimsel olarak ortaya çıkıyorsa normaldir. Ancak yine de bu sürece müdahale etmek isterseniz, bu sizin saçınızın durumu ile ilişkilidir. Uzun yıllar boyu pek çok işleme maruz kalan saçların yıpranması ile saç kaybı yaşamak mümkündür. Eğer saçlarınızda yıpranmış ve ölü saçlardan şikayetçiyseniz daha fazla sorun yaşamamak adına mevsimsel saç dökülmesi bile olsa müdahale etmeniz gerekir. Bu müdahaleler arasında vitaminler ve saç bakım ürünleri gelmektedir.

 

Ölü saçlarınızı iyileştirmek istiyorsanız, ne yazık ki böyle bir durum söz konusu değildir. Saç dökülmesini önleyici ürünler ölü değil diri saçlar içindir. Bu ürünler sayesinde saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatabilir saç derinizi iyileştirebilirsiniz.

Bir uzmandan aldığınız destek ile saç dökülme sorununuzun ciddiyetine ve mevsimsel olup olmadığına dair bilginiz olmalı. Bu noktada doktorunuzun önereceği çeşitli vitaminler olacaktır. Vücutta bazı minerallerin eksikliği de saç ve saç derisinde bozulmalara sebep olabilmektedir.

 

Bu alanda Bioblas ciddi çalışmalar yapmaktadır ve Bioblas dökülme karşıtı şampuan ve bakım ürünlerini saç tipinize göre satın alıp kullanmanız bu süreçte sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

Gebelik sonrası saç dökülmesi olur mu? Doğum sonrası saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler!

Dökülen Saç Geri Çıkar Mı ?

Kaybettiğimiz saçlarımız bir daha çıkar mı?

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Kırık, yıpranmış ve hacim kaybetmiş saçlarınızı eski günlerine döndürmek Bioblas ile çok basit!

Boyalı Saçlar Nasıl Korunmalı?

Saç boyaları günümüzde neredeyse kadın erkek herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Saç sağlığı açısından yıpratıcı olan boyalar, güneş ışığından ve çeşitli nedenlerden ötürü ton değiştirerek solar ve istenmeyen bir hal alır. Güneşten yayılan UV ışınları saç boyasını etkiler ve saç renginde solmalar meydana getirir...