Elektriklenen Saçlar İçin 5 Bakım Önerisi

Elektriklenen saçlar çok hoş görünmemekle birlikte kıyafetlerimize de takılarak gün konforumuzu olumsuz etkileyebilir. Gelin elektriklenen saçlara nasıl bakım yapabileceğimize birlikte bakalım!

Elektriklenen Saçlar İçin 5 Bakım Önerisi

Saçlarda elektriklenme çoğu kişide yaygın olarak görülen bir durumdur. Saçların elektriklenmesi saçların kabarmasına yol açar ve bu durum kişiler tarafından hoş karşılanmaz. Saçların elektriklenmesinin çeşitli nedenleri vardır ve bunlardan bir tanesi, saçların nemsiz olmasıdır. Ayrıca ince telli saçlar, normal kalınlıktaki saç teline göre daha fazla elektriklenmeye meyillidir. Saçları çok sıcak suyla yıkamak, çok sık yıkamak, saçlara çok sık işlem uygulamak, sert davranmak ve boya gibi kimyasal ürünleri kullanmak saç elektriklenmesinin başlıca nedenleridir. Tüm bunların yanı sıra, elektriklenen saçlar için uygulanabilecek bakım yöntemleri vardır.

Saçlara Nem Takviyesi Yapmak

Saçlardaki nem oranını artırmak, saçların elektriklenmesi önlemek için ideal bir çözümdür. Saçları nemlendirmeye yönelik şampuan ve saç bakım ürünlerini tercih etmek etkili olacaktır. Ayrıca saçları nemlendirmede diğer bir etkili yöntem, saç bakım maskesi kullanmaktır. Özellikle nem içerikli saç bakım maskeleri, saçların elektriklenmesini büyük oranda giderir. Duştan önce ya da sonra kullanılabilen saç bakım maskeleri aynı zamanda saçları yumuşatır ve parlaklığını artırır. Bioblas Argan Yağı Onarıcı Krem Maske, saçları nemlendirmeye ve saçların kolay taranmasına yardımcı olur. Dahası, saç köklerini beslemeyi ve saçların hacim kazanmasını destekler.

Saçları Gün Aşırı Yıkamak

Saçları her gün yıkamak saçların kurumasına ve cansızlaşmasına yol açar. Bunun sonucunda saçlar elektriklenmeye daha yatkın hale gelir. Saçları sık sık yıkamak yerine gün aşırı yıkamak, saçların nem miktarını korumasını sağlayarak elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olur.

Keratin Tedavisi yaptırmak

Keratin, saç sağlığı için son derece önemli olan bir protein çeşididir. Keratin tedavisi yaptırmak saç köklerinin beslenmesini sağlar, saçları güçlendirir ve nemlendirir. Bu sayede canlılığına kavuşan saçlar elektriklenmez.

Ahşap Tarak Kullanmak

Saçların elektriklenmesine yol açan diğer bir etken, saçları plastik tarak ile taramaktır. Plastik tarak ile taranan saçlar daha çok kabarır. Bu nedenle, ahşaptan yapılmış bir tarak kullanmak saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önlemeye yardımcı olur.

Saç Bakım Yağları Kullanmak

Saç bakım yağları, elektriklenmeyi önlemede etkili yöntemlerden bir tanesidir. Saç bakım maskesi ile saç bakım yağları kullanmak, saçlara nem ve canlılık kattığı için saçlar elektriklenmez ve hoş bir görünüme sahip olur. Bioblas Hindistan Cevizi yağı şampuanı, saçların nem miktarını ve yumuşaklığını artırmaya yardımcı olur. Bu sayede saçların elektriklenmesini önlemeye katkıda bulunur.

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Sarımsak Saçlarınıza İyi Gelecek

Saç dökülmesine karşı etkili doğal çözüm arayanlar için kokusuz sarımsak şampuanı faydaları ve daha fazlası blog yazımızda!

Bitkisel Şampuan

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm arayanlar için bitkisel şampuan faydaları nelerdir? Detaylar blog yazımızda!

Saça Doğal Bakım

Hangi yağlar saça iyi gelir ve bu yağların özellikleri nelerdir?

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Kırık, yıpranmış ve hacim kaybetmiş saçlarınızı eski günlerine döndürmek Bioblas ile çok basit!

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollardan besin kaynakları ile elde edebileceğiniz ışıltılı saçlara, Bioblas'ın saç bakım ürünleri ile de hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Parlak saçlar için ne yapmalı diye düşünmeden tavsiyelerimize göz atın.

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.