Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Yemeklerimizin vazgeçilmez ürünü olan zeytinyağının faydalarının saymakla bitmeyeceğini hepimiz biliyoruz.  Vücuda olduğu kadar saçlara da etkisi olan zeytinyağı, son zamanlarda özellikle saç bakımı kullanımında öne çıkmış ve saç üzerinde yarattığı kalıcı güzellikleriyle bilinmektedir. Normalde saç bakımı konularında zeytinyağı, saf hali ile saça sürülmesiyle bilinir fakat saf halini gerek kokusundan, gerek saçta bıraktığı o yağlı görünümden dolayı kullanmayı tercih etmeyen insanlar için şampuan markaları zeytinyağlı şampuan ve zeytinyağlı saç bakım ürünleri üretmeye başladılar. Peki, saç bakımında zeytinyağı neden bu kadar önemli ve saça faydaları nelerdir?

Saç Bakımının Önemi

Saç bakımı, günümüzde kadın erkek ayırt etmeksizin her cinsiyetin önemle takip ettiği bir konudur. Duruşumuzun büyük bir kısmını oluşturan saçlarımız için her türlü bakımı uygulamaya hazır konumlardayız. Saçlarımız canlılığını yitirdiği ve dökülmeye başladığı zaman her yerde bir saç bakım ürünü aramaya başlarız çünkü günlük olarak çok ilgilenmesek dahi saçlarımızın aslında bizim için ne kadar önemli olduğunun farkına varırız. Halbuki yumurta kapıya dayanmadan saç bakımı ürünlerimizi alıp kullanmaya başlasak bu tarz sorunlarla karşılaşmamız çok düşük bir ihtimal olacaktır. Günlük görüntümüzün ne kadar iyi ya da kötü olduğu detayının, büyük bir kısmının saçlarımızdan geçtiğini unutmamak lazım.

Zeytinyağının Saça Faydaları

-Her konuda güzel etkileriyle bilinen zeytinyağının saç bakımı konusunda yarattığı en büyük güzelliklerden birisi saçta kepek sorununu önlemesidir. Saç derisini yumuşatarak kepek sorununu ortadan kaldırır.

- Gün içerisinde yoğun çalışma temposu ve gerginlik, bir de dış etkenlerle birleşince, saçlar cansızlaşır ve bütün gücünü kaybeder. A ve E vitamini açısından zengin olan zeytinyağı, saçları güçlendirir ve güzel bir parlaklık katar.

- Yıpranmış saçların en büyük sorunlarından birisi ise şekil almasıdır, zeytinyağı içeriğindeki besleyici yapısı sayesinde saça ihtiyacı olan canlılığı verir böylece saçlarınız kolayca şekil alır.

- Saç ve saç derinizi besleyip güçlendirdiği için saçlarınızın sağlıklı uzaması artar ve istediğiniz uzunluğa daha kısa bir sürede ulaşmış olursunuz.

-Aynı zamanda saçın nem oranını da dengeleyen zeytinyağı, saçın kurumasını önler ve böylece daha canlı ve parlak saçlara sahip oluruz.

Bioblas Botanic Oils Zeytinyağı Şampuanı bize zeytinyağının tüm bu etkilerini herhangi bir kimyasal ile karıştırmadan, tamamen doğal haliyle sunmakta. Zeytinyağının zahmetli kullanımından kurtulmak ve kolay yoldan aynı etkiyi almak adına tercih edilebilecek şampuan markası olan Bioblas, bize zeytinyağı ile kolay saç bakımı imkanı sunuyor. 

 

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Organik Şampuan Hakkında Her Şey

Organik şampuan, doğal bitkiler ve organik ekstreler kullanılarak elde edilen, buna ilaveten temizleyici, köpürtücü, yumuşatıcı ve raf ömrünü uzatıcı baz kimyasallarına sahip şampuan türüdür. Bu tip şampuanların organik sertifikasına sahip olması gerekir. Genel olarak bu tip şampuanların ambalajında organik olma yüzdeleri belirtilir. %60 ile %100 arası değere sahip olan şampuanlar organik şampuan sınıfına girmektedir. 

SLS’nin Açılımı Nedir? SLS’nin Zararları Nelerdir?

Halk arasında SLS olarak bilinen Sodyum Lauril Sülfat anlamına gelmektedir. Sodyum Lauril Sülfat orta derecede tahriş edici özelliğe sahip bir maddedir. Cilt tarafından kolayca emilebilen bu kimyasal birkaç gün boyunca ciltte yer edinmektedir. Sodyum Lauril Sülfat aynı zamanda çeşitli kimyasallarla tepkimeye girerek kanserojen olduğu bilinen nitrozaminlere dönüşebilmektedir. Peki, Sodyum Lauril Sülfat nerelerde kullanılmaktadır? Bilinen zararları nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur.

Phytosterol Nedir? Phytosterol Şampuanın Saça Faydaları

Phytosterol yani Fitosteroller (bitkisel steroller) kabuklu yemişler, meyveler, sebzeler ve tohumlarda bulunan, kolesterol yapısına benzer bitkisel bileşiklerdir. Beyaz renklidirler, hafif ve karakteristik kokuları vardır. Suda çözünmezler, alkollerde çözünürler. Fitosteroller, kolesterol oranını düşürmeye, düşük kolesterol kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca tıpta ve kozmetik ürünlerinde de kullanılır.

Doğal Şampuan Arayanlara Yeni Botanic Oils Şampuan ve Saç Bakım ürünleri

Doğal ve organik içerikler ile saç tipinize özel hassas, yağun bakım sağlayan, organik yağ içerikli serum katkılı yeni Bioblas Botanic Oil serisi raflarda yerini aldı.

Organic yağ içerikli serum katkısı sayesinde, dış etkenlerin saçlar üzerindeki etkisini azaltır, saçları besleyerek saçın ömrünü uzatır. Saç dökülmesini engeller.