Bioblas’tan HABERLER

Saç dökülmesine karşı büyük yenilik, BIOBLAS PROCIYANIDIN Şampuan

BIOBLAS dünyanın en güçlü antioksidanlarından Prociyanidin ve phytovitamin&mineral katkılı bitkisel serum ile yenilendi. Üzüm çekirdeğinden elde edilen Prociyanidin serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak, sağlıklı saç gelişimini destekler saçın zamanla kaybettiği sağlıklı görünümü yeniden kazandırıyor.

Saç yaşam döngüsü üzerinde olumlu etkide bulunarak saçların büyüme evresinde daha uzun süre kalmasını sağlayarak, saç dökülmesini azaltır.
...

Elle - Formsante - Elele editörlerinin önerisi BIOBLAS Prociyanidin

Saç dökülmeleri kadınlar için de önemli bir problem. Saç dökülmelerine karşı etkili bir çözüm sunan üzüm çekirdeği ekstreli Bioblas Procyanidin şampuan serisi ise bu problem karşısında aradığınız cevap olabilir.

Deniz ÜNALDI :  Saç dökülmesi herkes için can sıkıcı. Bu durum maalesef biz kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. Saç tellerimin çok düz olması, boya ve yaz boyu güneş ışınlarının etkisine maruz kalması sebebiyle saçlarım oldukça cansızlaştı, hacmini kaybetti ve dökülmeye başladı. Bu soruna doğal içeriğe sahip bir çözüm ararken Bioblas Procyanidin üzüm çekirdeği ekstreli şampuan serisi ile tanıştım. İlk kullanımdan sonra bile hacim ve canlılık kazanan saçlarımda, sonraki kullanımlarda dökülmenin de büyük oranda azaldığını gördüm. Saçlarımın nem kazanması, beslenmesi ve ışıl ışıl parlaması için kullandığım Bioblas argan yağı da saçımı ağırlaştırmadı ve sağlıklı görünüme kavuşmasına yardımcı oldu. Artık saç bakımı ritüelim Bioblas Procyanidin şampuan ve argan yağından ibaret....

Doğal Şampuan Arayanlara Yeni Organic Oils Şampuan ve Saç Bakım ürünleri

Doğal ve organik içerikler ile saç tipinize özel hassas, yağun bakım sağlayan, organik yağ içerikli serum katkılı yeni Bioblas Organic Oil serisi raflarda yerini aldı.

Organic yağ içerikli serum katkısı sayesinde, dış etkenlerin saçlar üzerindeki etkisini azaltır, saçları besleyerek saçın ömrünü uzatır. Saç dökülmesini engeller.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birlikte saç bakım ürünü olarak kullanımının olumlu ve olumsuz yönlerine bakalım.

Her Gün Yapılan Saç Bakımı Saçlarınıza Zarar Verebilir

Her gün saçlarımızı yıkamamız, taramamız ve şekil vermemiz saçlarımızı kurutur ve yıpratır. Hadi o zaman saç yapımızı yakından tanıyalım. Saçlarımız 3 katmandan oluşur:

Saçlar Neden Elektriklenir? Çözüm Önerileri Nelerdir?

Saçlarda elektriklenme hayatının belli dönemlerinde birçok kadını etkileyen bir saç problemidir. Daha çok ince telli ve uzun saçlarda görülüp saçların sağlıksız gözükmesine, zor taranmasına ve zor şekil almasına sebep olur. Elektriklenme sebebi araştırılıp ona göre saç bakımı uygulanmalıdır.

Kırık Saç Uçları ile Mücadele

Saçlarınızı kestirmek istemiyor ve saç kırıklarınıza çözüm mü bulmak istiyorsunuz. O zaman vereceğimiz tavsiyelere uyarak kırık saç uçlarınıza elveda diyin.
Öncelikle kırık saç uçları neden oluşur bunlardan bahsedelim; saçların kuru olması, kalitesiz şampuanlar, saça ısı uygulamak (fön, maşa gibi), saçı kurutmak ve kimyasal bakımlar saçları yıpratarak kurutur. Dolayısıyla saçlarımızda kuruluk ve kırıklıktan ötürü kötü bir görüntü oluşur.

Phytosterol Nedir? Phytosterol Şampuanın Saça Faydaları

Phytosterol yani Fitosteroller (bitkisel steroller) kabuklu yemişler, meyveler, sebzeler ve tohumlarda bulunan, kolesterol yapısına benzer bitkisel bileşiklerdir. Beyaz renklidirler, hafif ve karakteristik kokuları vardır. Suda çözünmezler, alkollerde çözünürler. Fitosteroller, kolesterol oranını düşürmeye, düşük kolesterol kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca tıpta ve kozmetik ürünlerinde de kullanılır.

Saçta Sebum Üretimi Neden Artar ya da Azalır?

Saçta var olan sebum bazı zamanlarda artış gösterirken bazı zamanlarda azalmaya başlar. Peki, sebum nedir ve sebum üretimini etkileyen faktörler nelerdir? Birlikte inceleyelim. Sebum, yağ bezlerinden salgılanan, açık renkli ve mumsu bir maddedir. Sebum cildi nemlendirirken aynı zamanda dış etkenlere karşı korur ve ciltte yaşanabilecek su kayıplarını önler. Vücutta bulunan yağ bezleri tarafından üretilen sebum; %57 trigliseritler ve yağ asitleri, %26 mum esterleri, %12 skualen ve %5 kolestrolden oluşur.

Tiroid Hastaları Saç Dökülmesi Karşısında Ne Yapmalı?

Metabolizmadan sorumlu olan tiroid bezleri, zamanda enerji üretimine yardımcı olan bezlerden biridir. Bazı zamanlarda tiroid bezlerinin yavaş çalışmasıyla birlikte “hipotiroidizm” adı verilen durum ortaya çıkar. Düşük tiroid olarak bilinen bu durumun sonuçlarından biri de saç tellerinin güçsüzleşmesi ve devamında dökülmesidir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dikkat etmeniz gereken saç bakımı için duş öncesi saç bakımı altında sunulan talimatlara uymalısınız. Duş öncesinde yaptığınız bakım ile saç köklerinizin güçlenmesi, uyguladığınız maskeler ile saçlarınızın canlı ve parlak gözükmesi mümkün olacaktır. 

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Saç Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Engellenir?

Çok sayıda kişinin yaşadığı saç dökülmesi nedenleri incelenerek, ortadan kaldırılabilir. Saç dökülmesinden kurtulmanın yollarını deneyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç dökülmesinin nedenleri üzerinden hareket ederek, nedenlerinin ortadan kaldırılması ilk hedefiniz olmalıdır. Pek çok saç dökülmesi nedenleri sayılabilir. Dökülmenin ne derece olduğu, hangi durumların saç dökülmesini tetiklediği öğrenildikten sonra, saç köklerinin güçlenmesi için gereken önlemler alınabilir.

Genetik Faktörler;

İlk olarak saçlarınızın dökülmesinin nedenleri arasında genetik faktörlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar, saç köklerinizin güçsüzlüğünüzün aileden taşınmasıdır. Kişinin aileden gelen bir saç dökülme sorunu varsa, genetik faktörler nedeniyle saçlarının dökülmesinin söz konusu olması mümkündür.

Hormon Bozukluğu;

İkinci en büyük neden ise saç dökülmesine neden olan durumun hormon bozukluğu olmasıdır. Bu durum yapılan kant testleri ile gözlemlenebilir. Bazı hormonların eksik salgılanması durumunda, saçlarınızın dökülmesi söz konusu olabilir. Ayrıca bazı durumlarda fazla salgılanan hormonların da saç dökülmesine neden olan şeyler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Vitamin Eksikliği;

Kan testi ile ortaya konabilecek durum saç dökülmesi nedenleri içinde vitaminsizlik yer alıyor. Kişinin sağlıksız beslenmesi bu duruma neden olarak gösterilebilir. Kan testi sonuçlarına göre, eksik olan vitaminlerin bu gibi bir sonuç doğurup doğurmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapılan klinik çalışmalar ile yukarıda tıbbi olarak kanıtlanmış olan saç dökülmesinin çözümlenmesini mümkün olacaktır. Gösterilmiş olan nedenleri üzerinden, çözümün nasıl gerçekleşeceği bulunur.

Yaşam tarzınız, saçlarınızın sürekli boyanması gibi faktörler de saçların koparak dökülme sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olur.

Saç Dökülmesine Çözüm

Nedenleri sunulmuş olan saç dökülmesi probleminin çözümlenmesi için alternatifler olacak. Bu alternatiflere göre hareket etmeniz halinde, saç dökülmesi nedenlerini ortadan kaldırmanız ve sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün olacaktır.

Saç dökülmesine çözümler;

Hormon tedavisinin gerçekleşmesi

Vitamin değerlerinin yükseltilmesi ve kan değerlerinin normale gelmesi

Saç dökülmesine neden olan ürünlerden uzak durulması

Yukarıda verilen çözüm önerilere göre saçlarınızın sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Genetik faktörlerin en aza indirilmesi için ise saçlarınıza özel olarak bakım yapmanız gerekir. Klinik problemlerin çözülmesinin dışında, saçlarınızın güçlenmesi açısından özel ürünler kullanabilirsiniz. Bioblas saç dökülmesine karşı etkili pek çok ürün hizmeti veriyor. Kullanarak, saçlarınızda dökülmenin büyük ölçüde azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Botanic Oils;

Saçlarınızın dökülmemesi için direkt olarak bakım yağı uygulamanız önemli. Bunun için üretilmiş olan Botanic oils, doğal bir bakım yapmanızı sağlar. Yap içerikli serumu sayesinde, saç dökülmesinin engellendiğini göreceksiniz. Saç tipinize özel olarak geliştirilmiş olduğundan, saçlarınıza zarar vermeden saç köklerinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Ürünleri kullanmanız halinde saç dökülmesine karşı çözüm avantajını değerlendirmiş olacaksınız. Sunulan ürünlerden kısa sürede fayda görmeniz için düzenli olarak kullanmanız gerektiğini unutmayın. Şampuan, saç bakım yağı, saç bakım krem, saç maskesi gibi pek çok ürün ile saçlarınızın dökülmekten kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Aldığınız ürünlerin kullanımının nasıl olacağını öğrenmek adına saç bakımı nasıl yapılır sorusunu sorabilirsiniz. Bakımın yapılması temin etmiş olduğunuz ürüne göre değişecektir. Direkt olarak ürünlerin kullanımını okuyarak doğru şekilde kullanabilirsiniz.

  • Duş öncesi
  • Duş sonrası
  • Duş sırasında şeklinde sunulan ürünler ile saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

Doğru bir kullanım ile büyük ölçüde saç dökülmesinin önlenmesi sağlanacaktır. Ürünlerin saç tipinize uygun olmasını isteyin.

 

 

Saç Uzmanı Kime Denir?

Saçlarınızın bakımı ve saç sağlığınızın teşhisi için saç uzmanı ile görüşebilirsiniz. Aşağıda uzmanlık alanı ile ilgili detaylı bilgi sunulmuştur.Uzman adı altında anılan saç uzmanı, saçlarınızın sağlığının teşhis edilmesi ve yaşanan bir sorun varsa anında çözüm üretilmesi için çalışmaktadır. Güzellik merkezlerine gittiğinizde, saç bakım uzmanlarının bu kapsamda size yardımcı olacağını göreceksiniz. Saç derisi, saç ucu ve kökü konusunda uzman olan bu kişiler, saçlarınızın yapısına bakarak yaşadığınız bir problem varsa çözümü için gereğinin yapılmasını sağlayacaktır.