Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı, yoğun çalışma temposu ve gerginlik gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Saç Bakımında Keratin ve Kolajen Desteği

Saç sağlığını ve canlılığını korumak son yıllarda çok daha zor olmaya başladı. Yediğimiz besinlerden yeterli vitamini alamamamız, çevresel faktörler, saça uygulanan ısı işlemleri, yanlış ürün kullanımı ve stres gibi pek çok nedenle saçlarımız yıpranır ve önlemini almazsak da çeşitli saç problemleri yaşamaya başlarız.

Her şeyden önce saçlarımızın yapısını iyi bilmek zorundayız. Kıvırcık bir saça sahip olan bir insanla düz ve ince telli bir saça sahip olan iki insan aynı ürünü kullanamaz. Yanlış ürün kullanımı sonucunda da saçlarımızı yıpratır ve sağlıklı günlerinden uzaklaştırmış oluruz. Şampuan seçiminin yanında bakım ürünleri de kullanmak saç bakımı ve onarımı için iyi bir yoldur. Saç sağlığı ve bakımı söz konusu olduğunda da akla ilk gelenlerin içinde son dönemlerde oldukça popüler olan keratin ve kolajen maddeleri olur. Gerçekten bu iki bileşen saç sağlığı ve onarımı için gerekli ve etkili midir?

Keratin Nedir?

Keratin; saçlarımızda, tırnaklarımızda ve derimizde bulunan bir protein türüdür. Saçlara esneklik veren, saç yapımızda doğal olarak bulunan keratindir. Keratin, incelmiş saç tellerini onarıp kalınlaştırır, kırılmaları azaltır, saça parlaklık ve canlılık verir. Saçlar dış görünümümüzün en önemli parçasıdır. Saçlarımızın hacimli ve canlı görünmesi için saçlarımızda keratin eksikliği çekmememiz gerekir. Ne yazık ki pek çok insanın yaşadığı ve farkında olmadığı sorun keratin eksikliğidir. Tüm yaşanan bu sorunlar için keratin bakımı uygulanmalıdır. Aynı zamanda yumurta, süt, yoğurt, brokoli, havuç, fasulye, mantar, kabuklu yemişler ve tam tahıllı ürünlerden de keratin proteinini alabilirsiniz.

Kolajen Nedir?

Cilt ve vücudumuzda birçok bölge için yenileme ve onarım gibi faydaları bulunan kolajen; saçın ana maddelerinden biridir ve saçların nemlilik kazanmasını sağlar. Kolajen eksikliği, saç dökülmesi ve beraberinde saçların beyazlamasına neden olur. Özellikle kabarık, birbirine dolaşmış ve kıvırcık saçlarınız varsa mutlaka kolajen desteği almanız gerekmektedir. Eksikliğinde saçlarda matlık, elektriklenme ve aşırı kabarma görülür. Böyle durumlarda doğru beslenmek, vücudun üretemediği vitaminleri almak ve kolajen içerikli şampuan ve saç bakım ürünleri kullanmak gerekir.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ